Fiesta rozpoczęta!

Ten festiwal miał już różną formę i nazwę, ale pomimo przeciwności losu a czasami i wobec oporu niektórych osób trwa od lat. Wczoraj (5.07.) rozpoczęła się jubileuszowa edycja Festiwalu Sztuki Ulicznej "Chojnicka Fiesta".

Krakowski teatr Migro w spektaklu bez słów, których głównym tematem i źródłem inspiracji jest obrzędowość i podróż.   |  fot. (je)

Chojnicka Fiesta odbywa się w przestrzeni Starego Rynku oraz w Fosie Miejskiej. W piątek mieszkańcy jak i turyści mogli obejrzeć dwa przedstawienia z muzyką na żywo, wielokrotnie grane z powodzeniem w kraju i za granicą. O godz. 22 zaprezentował się Teatr Migro z Krakowa w spektaklu „Echa”, który nawiązał do losu wygnańca, migranta, podróży przez życie, do czasów minionych, które pozostawiły trwały ślad na naszej teraźniejszości. Spektakl był impresją na temat polskich Kresów Wschodnich. 

W fosie o godz. 23 Teatr Pijana Sypialnia z Warszawy przedstawił spektakl „Rewia” Jak na rewię przystało, przestawienie wypełnione jest piosenkami i pełnymi dowcipu dialogami. Naturalnym elementem jest tu muzyka na żywo. Rodzą się jednak pytania. Czy beztroska zabawa jest dzisiaj możliwa? Czy w brutalnym świecie powinniśmy trwonić czas na rozrywkę? Czy śmiech jest w stanie nas oczyścić? Z tymi pytaniami zmierzyli się twórcy najnowszego spektaklu Pijanej Sypialni.

Sobota jest ostatnim dniem spektakli teatralnych. Program prezentuje się następująco.

(red.) fot. (je)