Festiwal Intertony – już w sobotę!

Festiwal głośnej, rockowej muzyki celebrujący przyjaźń pomiędzy muzykami z miast partnerskich to nowa propozycja Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej i jej wolontariuszy z Samorządnego Centrum Młodzieżowego.

Gościem specjalnym festiwalu będzie Tuff Enuff.   |  fot. nad.

A także partnerów: Chojnickiego Centrum Kultury i stowarzyszenia Rockinitiative Emsdetten oraz fundacji Jongerencentrum Cerberus z Hengelo.  Organizatorzy chcą tą  imprezą uczcić przypadające w tym roku rocznice: 10 lat współpracy muzyków rockowych z miast partnerskich, 20 lat oficjalnego partnerstwa pomiędzy Chojnicami i Emsdetten oraz 25 lat podpisania polsko niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie .

Bezpośrednią inspiracją dla organizacji InterTonów jest festiwal przeciwko rasizmowi i dyskryminacji organizowany przez stowarzyszenie Dettenrockt w Emsdetten, od wielu lat również przy pomocy wolontariuszy z Polski. Wśród wykonawców Chojnice reprezentować będą doświadczeni metalowcy i uczestnicy współpracy muzyków z miast partnerskich - Mass Insanity, rapcore'owcy z Mike the Rooster, którzy zagrają w tym roku również na festiwalu Dettenrockt, młode kapele z centrum młodzieżowego: punkowe Bad Meat i metalowe  Nuclear Vibe, a także zwycięzcy plebiscytu: Tantrum.

Holenderskie Hengelo reprezentować będzie energetyczny hard rock w wykonaniu Midnight Motel. Z Emsdetten przyjeżdża do nas stoner rockowy zespół Cosmic Radiation oraz integracyjny zespół Knalleffekt będący projektem Caritasu i zrzeszający osoby niepełnosprawne intelektualnie i ich opiekunów. Gościem specjalnym będzie zespół Tuff Enuff, który w latach 90-tych przebojem wdarł się do czołówki polskiego rocka prezentując mieszankę różnych stylów ciężkiej muzyki rockowej i metalowej, a ostatnio powrócił na scenę po wielu latach milczenia.

Miejscem imprezy będzie teren przy Stadionie Miejskim Kolejarz 1926. Koncerty rozpoczną się o godzinie 13.00, ale wejście na teren imprezy będzie możliwe od godziny 12.00. W godzinach popołudniowych na uczestników czekają takie atrakcje jak możliwość spotkania z postaciami rodem z fantastyki w których wcielą się członkowie grupy Cosplay Chojnice czy podnośnik obsługiwany przez fachowców z firmy Windex. Dzień wcześniej, w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym odbędzie się konferencja poświęcona dorobkowi współpracy w ramach partnerstwa miast.

Przyjazd zespołów z miast partnerskich jest możliwy dzięki wsparciu jakie udzieliła Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej i organizacje z Emsdetten: Stowarzyszenie Partnerstwa Miast, Mittendrin e.V. oraz tamtejsza szkoła jazdy.

Organizację imprezy w ramach działalności centrum młodzieżowego  wsparli m.in. Miasto Chojnice i Przewodniczący Rady Miejskiej w Chojnicach, Powiat Chojnicki, spółka Therapeutica, Miejskie Wodociągi, Zakład Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze, Promocja Regionu Chojnickiego, Miejski Zakład Komunikacji, Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe, Zakłady Mięsne Skiba, Zielone Domy, Zakład Rowerowy Tomasza Kierskiego, Restauracja „Na szlaku smaku” w Hotelu Na Skarpie, firma Windex, Bank Spółdzielczy w Chojnicach, Salon Masażu i Kosmetyki Roma, Zakaszewski.com Creative Studio. Scenę, nagłośnienie i oświetlenie dostarcza spółdzielnia socjalna Qrtyna Project we współpracy z Chojnickim Centrum Kultury.

(ro)