Ewakuacja mieszkańców kamienicy przy ul. Warszawskiej

Dziś (27.02.) wieczorem doszło do pożaru w kamienicy przy ul. Warszawskiej 5. Służby ewakuowały 20 mieszkańców. Czterem osobom udzielono pomocy, ale na szczęście nie był potrzebny wyjazd do szpitala. Przyczyny ustala policja.

Do pożaru doszło we wtorek wieczorem przy ul. Warszawskiej 5.   |  fot. (olo)

Dziś ok. 19.30 w jednym z mieszkań przy ul. Warszawskiej 5 doszło do niewielkiego pożaru, który spowodował jednak spore zadymienie w innych mieszkaniach oraz na klatce schodowej. Służby podjęły decyzję o ewakuacji wszystkich mieszkańców kamienicy. Na miejscu pracowało siedem zastępów straży pożarnej.

Była też policja, pogotowie, energetycy oraz przedstawiciele ZGM. - Łącznie z pozostałych mieszkań ewakuowaliśmy 20 osób. Cztery z tych osób – w tym dwójkę dzieci - przekazaliśmy do zespołu ratownictwa medycznego. Po sprawdzeniu przez nas mieszkań wszystkie ewakuowane osoby, w tym te przekazane ratownikom medycznym, wróciły do siebie – powiedział nam na miejscu zdarzenia obecny komendant straży pożarnej w Chojnicach Błażej Chamier Cieminski.

Przyczyny pożaru ustala chojnicka policja. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przyczyną mógł być niedopałek papierosa.

Tekst i fot. (olo)

  1. 28 lutego 2018  15:09   Łapiduch czy Pony?   anonim

    Łapiduch czy Pony?

    1
    2