Euro Winners Cup 2024 - 1 mecz

Po bardzo ciężkim spotkaniu Red Devils Ladies pokonały po rzutach karnych włoską drużynę Cagliari BS, w której wystąpiła Brazylijka Andrii, zdobywczyni Złotej Piłki w 2021 i 2023 roku.

W beach soccerze zwycięstwo po rzutach karnych daje tylko 1 punkt, ale jest to cenny punkt, zdobyty po wygranej z bardzo silnymi przeciwniczkami.   |  fot. nadesł.

1 mecz Euro Winners’ Cup 2024 grupa E

Red Devils Ladies Chojnice - Cagliari BS 1:1, rzuty karne 3:1 (1:0, 0:1, 0:0, 0:0)

3:1 - Adrii strzał obok

1 Banaszkiewicz (BR) 14 Palacios (BR) - 3 Adler, 7 Hall, 9 Szpera, 10 Sudyk, 11 Cykman (KPT), 13 Wudarczyk, 15 Świt, 17 Słowy, 19 Gozdek, trener Tomasz Poźniak. II trener Marcin Bach. kierownik drużyny Łukasz Olszewski. fizjoterapeutka Magdalena Kołodziej.

Pierwsza tercja toczyła się z lekką naszą przewagą, Wiktoria Słowy przy próbie przewrotki została sfaulowana, a sędzia odgwizdał rzut karny, który „Dzidek” skutecznie wykorzystała. W drugiej tercji rywalki mocno naparły, nasz zespół skutecznie się bronił do chwili, kiedy na połowie RDL została sfaulowana Brazylijka Taii. Mocny strzał w sam róg bramki doprowadził do wyrównania.

Trzecia tercja obfitowała w dobre sytuacje strzeleckie, Hannah Adler trafiła w słupek, Aleksandrze Sudyk niewiele zabrakło, aby domknąć skutecznie akcję Weroniki Cykman, a na sekundy przed końcem Magdalena Szpera minimalnie spudłowała. W dogrywce rywalki miały swoją szansę, ale poprzeczka uratowała RD Ladies przed utratą bramki i dodatkowy czas gry nie przyniósł kolejnych bramek.

Sędziowie zarządzili serię rzutów karnych, która rozpoczęła się bardzo dobrze dla naszej drużyny. Aleksandra Sudyk i Wiktoria Słowy trafiły do bramki, a Karolina Palacios obroniła obydwa rzuty karne. Następny strzał Alexandrii Hall został obroniony, a Veronica Privitera strzeliła na 2:1. Do piłki następnie podeszła Katarzyna Gozdek i podwyższyła na 3:1, Andrii strzeliła obok bramki i mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny.

W beach soccerze zwycięstwo po rzutach karnych daje tylko 1 punkt, ale jest to cenny punkt, zdobyty po wygranej z bardzo silnymi przeciwniczkami. W innym meczu naszej grupy Fun and Learning (Hiszpania) pokonały AD Pasteis (Portugalia) 3:0. I właśnie z tym ostatnim zespołem we wtorek o godz  16.30 zagramy drugi mecz grupy E, zapraszamy do kibicowania!!!