Emocje w chojnickiej lidze halowej

2 kolejka Chojnickiej Ligi Halowej obfitowała w zacięte pojedynki, w trzech spotkaniach wynik nie był pewny aż do samego końca, a o tym, kto wygrał, decydowała jedna bramka.

Za nami druga kolejka chojnickiej halówki, w trakcie której nie brakowało emocji, sportowej rywalizacji i zaskakujących wyników.   |  fot. screen liga TV

Drużyna Eko-Ral w meczu z jednym faworytów rozgrywek, Novo Kuchnie postawiła rywalom twardy opór, mocno atakując w drugiej połowie i do ostatnich sekund walczyła o wyrównanie. Król Strzelców z ubiegłego sezonu, Patryk Drewek zaczął trafiać do bramki i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

W drugim meczu ekipa M&P Ryduchowscy zagrała z zespołem Transport Pawełek. Mateusz Weyna popisał się celnym uderzeniem z rzutu wolnego, jest to już trzeci gol tego zawodnika. Ale wcześniej Paweł Jagoda dał prowadzenie Transportowi, a w drugiej połowie Paweł Tobolewski przypieczętował wygraną.

Zespół Joga Bonito nie dał szans młodej drużynie Red Devils II złożonej głównie z juniorów wysoko wygrywając 9:2. Do przerwy było już 3:0, a najlepszym strzelcem okazał się Mateusz Remiszka, który zdobył trzy gole.

Pro Efekt Piotrex w drugim spotkaniu ponownie wysoko wygrał, tym razem pokonali Best Bud różnicą czterech bramek usadawiając się na pozycji lidera. Tobiasz Sawa po popisie strzeleckim w pierwszym meczu tym razem zdobył jedną bramkę, co daje mu ex auquo pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców.

W meczu Dachy Szopiński - Źródełko Team padła tylko jedna bramka, a zdobył ją Przemysław Szopiński. Ubiegłoroczny mistrz jak na razie nie zachwyca formą, ale najważniejsza jest wygrana i zespół przesuwa się w górę tabeli.

Straż Pożarna w pierwszej kolejce wygrała 3:0, ale „nadziali” się na Mistrza sprzed dwóch lat, ekipę Falangi. Strażacy do przerwy grali dosyć wyrównane spotkanie, ale w drugiej połowie bramki zdobywała tylko jedna drużyna. Łukasz Sobański, Król Strzelców sprzed dwóch sezonów zdobył aż cztery bramki i wskoczył na czoło klasyfikacji najlepszych strzelców, razem z Tobiaszem Sawa mają po 5 goli na koncie.

Klasyfikacja najlepszych strzelców:

5 bramek – Łukasz Sobański (Falanga), Tobiasz Sawa (Piotrex Pro Efekt)

3 bramki - Daniel Błaszkowski (Pro Efekt Piotrex), Mateusz Remiszka, Bartosz Cieśliński (Joga Bonito), Mateusz Weyna (M&P Ryduchowscy), Mariusz Jączyński (Eko-Ral)