Elektroniczny dziennik już funkcjonuje

W czerwcu informowaliśmy o przygotowaniach do wprowadzenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Chojnicach tzw. elektronicznego dziennika. Niedawno zakończyło się jego wdrażanie na etapie klas pierwszych.

Przy netbooku siedzą J. Kołak i nauczyciel WF. S. Szczepański.   |  fot. (je)

Wcześniej kadra nauczycielska w dwóch grupach odbyła sześciogodzinne przeszkolenie w zakresie obsługi tego systemu informatycznego. Miało miejsce w czerwcu i sierpniu w siedzibie szkoły. Przeprowadzili je pracownicy firmy Vulcan, producenta „dziennika”. We wrześniu na szkolnych zebraniach odpowiedni zasób wiedzy został przekazany rodzicom uczniów, którzy rozpoczynali edukację w szkole przy ul. Angowickiej. Otrzymali książeczkę z instrukcją postępowania. Ci rodzice, którzy zarejestrowali się w systemie „elektronicznego dziennika”, mogą od 1.10., po uprzednim zalogowaniu się, zapoznawać się z postępami w nauce swej latorośli. Mogą także dowiedzieć się o jej frekwencji w szkole, przeczytać notkę wychowawcy o osiągnięciach dziecka, a także odpisać na nią. Jest możliwość, aby trzecim „rodzicem” został pracodawca ucznia, u którego odbywa on praktyczną naukę zawodu.

W przyszłości tym systemem zostaną objęte wszystkie klasy. Na razie równolegle jest też prowadzony dziennik w wersji papierowej, ale docelowo szkoła zamierza z niego zrezygnować. Działa także w szkole bezprzewodowa sieć internetowa, a netbooki trafiły już do rąk nauczycieli. „Mieliśmy już wiele pytań o to, jak wdrożyliśmy i działa „elektroniczny dziennik”, od wielu kierownictw szkół z terenu naszego powiatu. Najbardziej zaawansowane rozmowy mieliśmy z dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brusach Zbigniewem Łomińskim oraz dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego w Czersku Ryszardem Kuchtą.” – powiedział  Józef Kołak, dyrektor ZSP nr 2 w Chojnicach.

(je)

  1. 27 listopada 2010  18:38   Genialny pomysł   Ewa

    żadko nauczyciel korzysta z dzienniczków ucznia. Czesto bywa ,że rodzic jest nie swiadomy ocen dziecka. Wspaniała kontrola swojej pociechy i zachęta do nauki.

    0
    0
  2. 27 listopada 2010  18:35   super   dona

    Tak powinno byc w każdej szkole.Wspaniały pomysł

    0
    0