Dzień Patrona w "Siódemce"

W Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się działania upamiętniające patrona Jana Karnowskiego. Uczniowie każdej z klas rozpoczęli lekcje prezentacją ukazującą biografię pisarza kaszubskiego.

Dzień Patrona należy do jednej z najważniejszych uroczystości szkolnych.   |  fot. nadesł.

Następnie uczniowie klas 4-8 wykonywali plakaty oraz wzory kaszubskie XXL. Prace można zobaczyć na holu przy wejściu głównym. Młodzież z klas 7-8 brała udział w biegu Karnowskiego zorganizowanym przez p. A. Pelowską oraz A. Stanek. Uczniowie klas 6 przygotowali inscenizacje fragmentów książki J. Karnowskiego “Sowizdrzał u Krebanów”. Klasa 4a i 4b brały udział w warsztatach robienia broszek kaszubskich.

Dzieci na lekcjach plastyki wykonały również projekty mody etnicznej inspirowane wzorami kaszubskimi. Na lekcjach geografii uczniowie na mapie zaznaczali miejsca, z którymi związany był Karnowski. W Dniu Patrona uczniowie klas 1-3 wykonali m.in. koszulki z motywem kwiatów kaszubskich, brali udział w konkursie wiedzy o patronie, uczyli się tańca kaszubskiego, grali w gry i zabawy kaszubskie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom oraz nauczycielom za pomoc w uświetnieniu tego dnia.

(Patrycja Rudnik-Peplińska)