„Dziękuję policji za wykrycie wandali”

Burmistrz Arseniusz Finster dziękował policji za szybkie wykrycie sprawców dewastacji wnętrza budynku b. siedziby PKO przy ul. Kościerskiej, gdzie władze miasta, gminy i powiatu planują otworzyć po jego adaptacji nową lokalizację WTZ w Chojnicach.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali sprawców uszkodzenia budynku przy ul. Kościerskiej.   |  fot. (je)

Jak już pisaliśmy, dokonało tego czynu dwóch chojniczan w wieku 19 i 20 lat. Grozi im za to do 5 lat więzienia. Po wybiciu szyby weszli przez okno do środka gmachu. Następnie wyrwali i połamali drzwi oraz szafki; próbowali zalać obiekt, gdyż rozwinęli węże ppoż., opróżnili gaśnice ppoż. Straty są szacowane na ok. 170 tys. zł.

- Ujęcie tych wandali, to powinna być przestroga dla im podobnych. Jeśli nie trafią do więzienia, to będą mieli prace społecznie użyteczne na chojnickich ulicach. I będą mieli najlepszy z możliwych nadzór. A to co zepsuli, będą musieli naprawić lub pokryć koszty wymiany, usunięcia zniszczeń. I albo oni to pokryją, albo ich rodzice – zapowiedział burmistrz Arseniusz Finster.

Więcej w relacji video.

(je)