Dzieci poczuły się jak gwiazdy

25 czerwca Chojnicki oddział TPD zorganizował dzieciom nietuzinkowy dzień. W ramach akcji „Plac zabaw dla dzieci” ten ostatni dzień nauki dla uczniów z klasy integracyjnej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach był pełen atrakcji.

W Honolulu fajnie jest ...   |  fot. nadesłane

 O godzinie 9 wspólnie z wychowawcami Mariolą Werrą i Katarzyną Szczepańską, 17 podopiecznych wraz z Przewodniczącą TPD Iwoną Skocką managerem TPD Adrianą Połom oraz Barbarą Szłapińską i Jolantą Siedlecką wyruszyło w niezapomniany kurs ulicami Chojnic do placu zabaw Honolulu.

Przewóz odbył się zabytkowymi taksówkami angielskimi i limuzyną. Dzieci były pod  dużym wrażeniem. Filip, Bartek, Kacper, Piotr i Łukasz w czarnej taksówce z wielkim zapałem nie tylko podziwiali walory auta, ale też walory miasta z zupełnie innego punktu widzenia.

Dziewczyny w pierwszym kursie zasiadły w limuzynie i wszystkie: Oliwia, Mirela, Julia, Wanessa i Paulina spełniły marzenia i poczuły się  jak gwiazdy. Następnie 2 godziny, pełne wzlotów i szalonej zabawy spędziły na placu zabaw, które pozostawią miłe wspomnienia w  historii szkolnej trzecioklasistów, do których jeszcze zatęsknią.

Tylko pyszna porcja lodów sprawiła że wyjście z sali zabaw obeszło się bez narzekań. Powrót też był atrakcyjny dzięki zabytkowym pojazdom, które dodatkowo przewiozły uczestników dłuższą trasą po mieście wraz z towarzyszącą piosenką Zbigniewa Wodeckiego „Pszczółka Maja”.

Dzieci były zadowolone i szczęśliwe, obiecywały że nie zapomną tego dnia i  oby miał szansę się powtórzyć. Była to już druga tura akcji, w pierwszej wzięły udział dzieci ze świetlicy popołudniowej ze Szkoły Podstawowej nr 3, 18- czerwca.

Mamy nadzieje na organizację takich akcji we wszystkich szkołach w Chojnicach oraz wspólną integrację wszystkich klas integracyjnych. Sponsorami akcji była Brama Pomorza i  Stanisław Zych.

Adriana Połom

fotoreportaz.jpg