Działki nad morzem. Jak zrobić dobre ogłoszenie nieruchomości?

Dlaczego niektóre oferty nieruchomości ziemskich są nieaktualne w chwilę po ogłoszeniu? Czy chodzi o wyjątkowo atrakcyjne położenie gruntów? A może o łut szczęścia? W rzeczywistości ani szczęście, ani realna wartość działki nie mają z tym wiele wspólnego.

Jeżeli sami nie mamy czasu na zrobienie rzetelnego researchu i pogłębianie wiedzy na temat rynku nieruchomości, zawsze możemy skorzystać z pomocy specjalistów.   |  fot. buylando.pl

W końcu za atrakcyjne działki nad morzem trzeba zapłacić więcej. Nikt nie sprzedaje ich z czystego altruizmu. A to oznacza, że sprzedaż powinna być trudna, prawda? To zależy. Przede wszystkim od tego, jak podejdziesz do procesu sprzedaży. Poznaj 3 kroki zgodne z zasadami marketingu, które warto wziąć pod uwagę, sprzedając działkę nad polskim morzem.

Kto najchętniej kupi właśnie taką nieruchomość?

Dziwne pytanie? No widzisz, a podstawowe. W marketingu panuje jedna słuszna zasada. Koncentrując się na zaletach produktu, będziesz tworzyć oferty nudne i sztampowe. Gdy wykorzystasz empatię, wygrasz z każdą konkurencją. Dlatego najpierw pomyśl, dla kogo Twoja działka blisko morza będzie spełnionym marzeniem.

Dla przykładu działki położone blisko szlaków turystycznych zafascynują osoby aktywne. Z kolei działki w lokalizacji pełnej punktów usługowych i sklepów będą atrakcyjne dla rodzin z dziećmi. Spokojne tereny z bezpośrednim widokiem na morze to wymarzone miejsce na pensjonat. Oczywiście wyłącznie wtedy, gdy taka zabudowa jest dopuszczalna na Twojej działce.

Stwórz ogłoszenie działki nad morzem pod swoją grupę docelową

Masz już swoje podejrzenia odnośnie tego, dla kogo Twoja oferta będzie nie do odrzucenia? Stwórz zdjęcia i filmy pokazujące Twój nadmorski teren inwestycyjny. Pokaż też miejsca ważne z punktu widzenia grupy docelowej. Bardzo przydatne z punktu widzenia inwestora są zdjęcia z drona. Zwłaszcza wtedy, gdy naniesiesz na nie granice działki lub odległości od ważnych miejsc w okolicy.

W opisie nie zapomnij o podaniu powierzchni działki w m2. Wspomnij o jej rodzaju. To działka budowlana, rolna czy rekreacyjna? Czy teren jest ogrodzony? Zabudowany? Czy działka jest uzbrojona? Nie musisz odpowiadać na te wszystkie pytania dopiero w rozmowie telefonicznej. Im więcej danych zamieścisz w ofercie, tym większa szansa, że trafią do Ciebie wyłącznie osoby naprawdę gotowe na zakup.

Reklamuj swoją działkę na sprzedaż w internecie

Nie chodzi tu bynajmniej o wyróżnianie ofert dostępne na popularnych portalach ogłoszeniowych. Możesz wykorzystać różne rodzaje reklamy. Świetnym sposobem jest wplecenie w opis tak zwanych fraz kluczowych. Czyli zdań, które potencjalny inwestor wpisze w wyszukiwarkę. Wówczas nabywca sam Cię znajdzie. Trzeba to jednak robić umiejętnie, by nie uzyskać odwrotnego rezultatu. Dlatego takie zadania warto powierzyć specjalistom od tworzenia ofert.

Gdzie łatwo sprzedasz działki rolne, działki budowlane i grunty rekreacyjne?

Od niedawna w internecie istnieje aplikacja, w której pojawiają się wyłącznie najbardziej atrakcyjne działki w Polsce. Są to grunty nad morzem, nad jeziorem lub w górach. Opisane bardzo dokładnie, profesjonalnie sfotografowane i reklamowane precyzyjnie do określonej grupy docelowej.

Prócz tego w każdej ofercie znajduje się dokumentacja działki. A to oznacza, że do sprzedającego trafiają tylko osoby zainteresowane zakupem ziemi. Nie musisz więc odpowiadać na setki telefonów, nim zrealizujesz transakcję.

O jakiej aplikacji mowa? O buylando.pl. Jeśli masz na sprzedaż działkę nad morzem, zajrzyj tam teraz koniecznie. Właśnie tak już niedługo może wyglądać Twoja oferta.

(mat. zewnętrzny)