„Dworskie Zabawy na 10 –lecie Stowarzyszenia Dworek Polski”

Stowarzyszenie "Dworek Polski" zaprasza 9 lutego o godzinie 16:00 do Chojnickiego Centrum Kultury na spektakl „Dworskie Zabawy” z okazji Jubileuszu 10-lecia swojej działalności.

Spektakl to niezwykła muzyczna podróż śladami polskiej szlachty oraz tradycji dworku polskiego, który stanowił niegdyś centrum kultury dla najbliższej okolicy.   |  fot. nad.

W barwnej i humorystycznej opowieści spotkamy się na sarmackiej uczcie, gdzie honorowymi gośćmi będą prezentowane postaci epoki. Skoro uczta, to prym będzie wiódł taniec i szykowne stroje, które wprowadzą w klimat minionych czasów. Spektakl wykonywany jest przez młodych artystów Zespołu „Dworek Polski” i jest okazją do podsumowania 10-letniej działalności kulturalnej organizacji, która opiera się przede wszystkim na pracy społecznej młodzieży regionu chojnickiego.

Po spektaklu będzie można obejrzeć wystawę poświęconą najważniejszym osiągnięciom minionych lat. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania! Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odebrać w kasie Chojnickiego Centrum Kultury. Scenariusz spektaklu opracował Piotr Łangowski. Choreografie taneczne przygotowali Anna Piekarska – Więcławek, Piotr Łangowski. Odtwórcami głównych ról będą Angelo Wahl
i Piotr Łangowski.

Spektakl realizowany jest w ramach zadania publicznego pn. „Jubileusz 10-lecia działalności Stowarzyszenia Dworek Polski”. Współorganizatorami  wydarzenia są Powiat Chojnicki, Gmina Miejska Chojnice i Gmina Chojnice. Partnerem realizowanego zadania jest Chojnickie Centrum Kultury.

Anna Piekarska-Więcławek