Dwa złote i medal srebrny

W niedzielę w Bydgoszczy zakończył się XII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Edwarda Rinke, który przez 2 dni rozgrywany był w małej hali Zawiszy. W zawodach udział wzięło 83 zawodników z 4 państw, Litwy, Czech, Białorusi oraz Polski.

Trzy medale na turnieju zobyli pięściarze Boxing Team Chojnice.

Przedstawiciele Boxing Team Chojnice w komplecie awansowali do finałów i zdobyli dwa złote medale w wadze 50 kg -  Kamil Kurs oraz w 52 kg. Patryk Prądziński. Podczas niedzielnych  finałów w Bydgoszczy Patryk Prądziński "Boxing Team Chojnice" pokonał jednogłośnie na punkty Mateusza Kołodziejczyka "Pomorzanin Toruń", natomiast Kamil Kurs "Boxing Team Chojnice" również nie dał szans Sławomirowi Twardemu" Zawisza Bydgoszcz" wygrywając na pkt 3:0.

Była realna szansa na trzeci złoty krążek, jednak w pojedynku półfinałowym Patryk Godlewski doznał mocnego urazu i trener Marcin Gruchała postanowił oddać walkę walkowerem, a tym samym Patryk wywalczył tylko, albo aż srebrny medal. - Patryk stoczył trudny pojedynek w sobotę z zeszłorocznym mistrzem Polski, gdzie odnowiła się stara kontuzja i mając w perspektywie start za kilka dni w Pucharze Polski juniorów, postanowiłem, że nie będziemy ryzykować pogłębienia się urazu - powiedział Marcin Gruchała

W sobotę w walkach półfinałowych do najciekawszych można zaliczyć pojedynki:

52 kg. Dawid Jagodziński (Astoria Bydgoszcz) - Grzegorz Brynda (Tygrys Elbląg) 2:1

69 kg. Patryk Godlewski (Boxing Team Chojnice) - Sylwester Stępniewski (Tygrys Elbląg) 3:0

75 kg. Artur Zotan (Białoruś) - Patryk Milcarek (UKS 8 Chojnice) 3:0

Wyniki ciekawszych walk finałowych:

54k g. Kamil Daćko (Novi Polnica) – Jelysej (Czechy) 3:0

63 kg. Karol Gierszewski (Novi Polnica) - Elein Iskanderovbas (Litwa) 2:1

69 kg.Vitanstas Piwnickas (Litwa) - Dominik Goduński (Novi Polnica) 3:0

Dawid Jagodziński (Astoria Bydgoszcz) - Wiktor Gockowiak (Zawisza Bydgoszcz) 2:1

Najlepszym pięściarzem Zawiszy wybrano Wiktora Gockowiaka.