Dwa nowe radiowozy trafiły do chojnickiej drogówki

W środę w Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach odbyło się uroczyste przekazanie dwóch oznakowanych radiowozów. Pierwszy z przekazanych radiowozów został w całości sfinansowany ze środków samorządu.

Samochody zostały zakupione dzięki współpracy z lokalnymi samorządami.   |  fot. KPP

Drugi został zakupiony ze środków Komendy Głównej Policji oraz 50-procentowemu dofinansowaniu samorządów z powiatu chojnickiego. Dzięki tym pojazdom funkcjonariusze będą mogli jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo na drogach. Pojazdy KIA, które zasiliły chojnicką komendę to radiowozy typu SUV z nowym oznakowaniem. Zasilane są silnikiem spalinowym o pojemności 1.6 decymetrów sześciennych.  Wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów. Wartość każdego z nich to 200 tysięcy złotych.

Samochody zostały zakupione dzięki współpracy z lokalnymi samorządami. Zakup jednego z radiowozów został w całości sfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Chojnicach oraz Urzędu Miasta w Chojnicach, drugi został zakupiony ze środków Komendy Głównej Policji oraz 50-procentowemu dofinansowaniu z Urzędu Gminy Chojnice, Urzędu Miasta w Czersku i Urzędu Miasta w Brusach. Dzięki tym pojazdom funkcjonariusze będą mogli jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu.

Samochody na co dzień będą służyły chojnickiej drogówce, która na co dzień dba o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego naszego powiatu. Tylko w ubiegłym roku policjanci  pracowali na miejscu 78 wypadków drogowych i 748 kolizji. Przeprowadzili blisko 30 tysięcy kontroli, ujawnili ponad 19 tysięcy wykroczeń w ruchu drogowym.

W trakcie codziennej służby policjanci zatrzymali 169 kierowców pojazdów mechanicznych i 170 rowerzystów, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Mundurowi zatrzymali 193 prawa jazdy, z czego 27 za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, a 32 za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruch drogowym. Funkcjonariusze zatrzymali ponad tysiąc dowodów rejestracyjnych

Komendant Powiatowy podziękował samorządom za okazaną pomoc i wsparcie. Podkreślił, że ta inicjatywa świadczy o bardzo dobrej współpracy z Policją, jak również o zaangażowaniu samorządów we wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

KPP