Drużyna Finstera gotowa do startu w wyborach!

Pierwsze spotkanie wyborcze w Chojnicach. Komitet Wyborczy Wyborców Arseniusza Finstera jako pierwszy zainicjował dziś (12.02.) swoją kampanię wyborczą, prezentując swoich kandydatów do Rady Miejskiej oraz program wyborczy.

KWW Arseniusza Finstera przedstawił kandydatów w kwietniowych wyborach do Rady Miejskiej w Chojnicach.   |  fot. KWW Arseniusza Fisntera

W swoich doraźnych celach podkreślono chęć zdobycia 14 mandatów radnych oraz osiągniecia poparcia kandydata na burmistrza na poziomie co najmniej 70%. Sam kandydat, obecny Burmistrz Chojnic podkreślił, że jego ugrupowanie: „To połączenie doświadczenia, kompetencji i tego, co już zrobiliśmy, z nową siłą, z nową grupą osób, z nowymi kobietami i mężczyznami, którzy weszli do komitetu i ten zapał jest niesamowity. Tak jak powiedziałem, to jest komitet o największym potencjale jaki miałem w ciągu tych wszystkich lat. Wiąże z nim olbrzymie nadzieje i jestem przekonany, że mamy szansę wygrać te wybory”.

W pierwszej części spotkania Burmistrz Arseniusz Finster zaprezentował program wyborczy, który ma być dalszą kontynuacją działań inwestycyjnych i społecznych w Chojnicach. W drugiej części nastąpiła prezentacja kandydatów. Jako pierwszy zaprezentował się Antoni Szlanga –  kandydat senior oraz najmłodsza kandydatka Agnieszka Burdzińska-Dorawa. KWW Arseniusza Finstera jako pierwszy, bo już 1 lutego br. zarejestrował swój komitet u komisarza wyborczego Słupsku. Bardzo szybko też skompletował skład swojego komitetu.

Szef sztabu wyborczego Adam Kopczyński zaznaczył, iż dobór ludzi trwał kilka miesięcy i był wynikiem indywidualnych rozmów z potencjalnymi kandydatami. Liczyła się motywacja do kandydowania, zaangażowanie społeczne oraz pomysły na to jak mają się dalej rozwijać Chojnice. „Wśród naszych  kandydatów jest 10 obecnych radnych oraz całkowicie nowi ludzie, którzy są nauczycielami, przedsiębiorcami, osobami pracującymi w służbach mundurowych oraz w samorządzie lub jednostkach pokrewnych. Wszyscy są bezpartyjni, a naszą jedyna partią są Chojnice”.  

Liderami w poszczególnych okręgach będą Adam Kopczyński, Antoni Szlanga i Bogdan Kuffel.  Komitet Arseniusza Finstera wystawił maksymalną liczbę 27 kandydatów. 

Kandydaci KWW Arseniusza Finstera:

Okręg nr 1:

Adam Kopczyński, Adam Gabryś, Janina Kosiedowska, Kamil Trzebiatowski, Dorota Krajewicz, Barbara Romanowska, Agnieszka Lewińska, Bogdan Marcinowski i Kazimierz Jaruszewski.

Okręg nr 2:

Antoni Szlanga, Agnieszka Burdzińska-Dorawa, Dorota Janik, Leszek Szank, Marcin Urban, Marek Bona, Mariusz Wojciechowski, Renata Dąbrowska i Stanisław Kowalik.

Okręg nr 3:

Bogdan Kuffel, Agnieszka Ginter, Dariusz Piekarski, Iwona Skocka, Jolanta Siwert – Matusiewciz, Karolina Nynca, Kazimierz Drewek, Krzysztof Nyks i Sebastian Matthes.

(A.K.) fot. KWW A. Finstera