Drogowe statystyki świąteczne

„Na drogach naszego województwa, w czasie świątecznego, długiego weekendu (23 - 26 grudnia br) zdarzyło się 27 wypadków drogowych, w których 2 osoby zginęły, a 33 zostało rannych. W okresie świątecznym policjanci zatrzymali 60 nietrzeźwych kierujących.

Kierująca land roverem wraz z dwójką pasażerów oddaliła się z miejsca zdarzenia. W wyniku uderzenia uszkodzony został słup oraz ściana domu.

Pomimo wielu prowadzonych akcji prewencyjnych i uświadamiania zagrożeń naruszania przepisów ruchu drogowego oraz skutków prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu liczba nietrzeźwych kierowców poruszających się po polskich drogach nie maleje. Czas sylwestrowo - noworoczny to dla policjantów okres wytężonej pracy. Będziemy czuwać na drogach, dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i zdecydowanie reagować na każdy przypadek łamania przepisów. Szczególną uwagę zwracać będziemy na ujawnianie nietrzeźwych kierowców stanowiących śmiertelne zagrożenie na drogach, tak aby by świąteczne powroty odbyły się bez dramatów i tragicznych zdarzeń.

Podczas świątecznego weekendu na terenie powiatu chojnickiego funkcjonariusze zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. W wigilię w jednej z miejscowości w gminie Chojnice 54 - letni mieszkaniec powiatu chojnickiego kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości – 2,79 promila. Postępowanie prowadzi KPP Chojnice.

W poniedziałek, 26 grudnia w Chojnicach na ul. Szerokiej około godz. 00:20 23 - letni mieszkaniec Chojnic kierował pojazdem marki BMW znajdując się w stanie nietrzeźwości – 0,90 promila. Postępowanie prowadzi KPP Chojnice.

26 grudnia br. w jednej z miejscowości w gminie Brusy patrol ujawnił 34 - letniego mieszkańca powiatu chojnickiego, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości – 1,70 promila. Postępowanie prowadzi PP Brusy.

Świąteczne kolizje i nietrzeźwi kierowcy

Podczas minionego świątecznego weekendu policjanci (powiat człuchowski) wzywani byli do kilku zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali również nietrzeźwych kierowców.  W wigilijną noc w Przechlewie doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci 57 - letnia mieszkanka powiatu szczecineckiego kierująca land roverem na ul. Rzeczenickiej uderzyła w słup energetyczny, a następnie w budynek mieszkalny. Kobieta wraz z dwójką pasażerów oddaliła się z miejsca zdarzenia. W wyniku uderzenia uszkodzony został słup oraz ściana domu. Policjanci odnotowali też kilka zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt leśnych.

KPP Chojnice, KWP Gdańsk

  1. 27 grudnia 2011  20:06   Świąteczni!!! (1)   anonim

    Kierowcy?? rowerów.

    0
    0
    Pokaż/ukryj odpowiedzi