Droga Granowo – Lichnowy wreszcie będzie asfaltowa

Po kilku nieudanych próbach w końcu udało się Gminie Chojnice zdobyć dofinansowanie na budowę drogi z Granowa do Lichnów. Zrealizuje to firma AMAR Mariusza Rudnika z Lichnów. Zaoferowała w przetargu 4,3 mln zł.

Wykonawca ma 10 miesięcy na wykonanie tej inwestycji od dnia podpisania umowy.   |  fot. (je)

Przed kilka laty Powiat Chojnicki przekonał Gminę Chojnice, by przejęła drogę Granowo – Lichnowy, za obietnicę pomocy finansowej w jej budowie. Na deklaracji skończyło się, o czym przypomniał podczas wczorajszej (8.02.) konferencji prasowej w Urzędzie Gminy Chojnice, sołtys Lichnów Zbigniew Nojman. - Wreszcie doczekaliśmy się tej budowy. Na szczęście Gmina pozyskała w 2023 dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wartości 50% kosztów inwestycji. Ta droga jest bardzo potrzebna – dodał samorządowiec i gminny radny.

Obecna była także sołtys Granowa Krystyna Kuczkowska: - Dzięki tej drodze poprawi się dojazd naszych mieszkańców do kościoła i cmentarza parafialnego w Lichnowach, do tamtejszych sklepów. Także bardzo cieszymy się. Może warto na tej drodze ustawić znak o ograniczeniu tonażu pojazdów do 10 ton?

Oboje samorządowców asystowało przy podpisywaniu umowy na realizację drogi łączącej te dwa sołectwa przez wójta Zbigniewa Szczepańskiego oraz właściciela firmy AMAR Mariusza Rudnika. Na konferencji wójt podpisał umowę na budowę drogi gminnej Granowo - Lichnowy. Łączna długość drogi, to 1,98 km. Wybudowana droga będzie miała nawierzchnię asfaltową, szerokość 5 m, pobocza po 0,75 m,zostaną tam również pobudowane urządzenia bezpieczeństwa ruchu, takie jak radarowy wyświetlacz prędkości, dwa progi zwalniające, lampy solarne.

(je)