Drewniane krzesła tapicerowane, czyli meble, których nie może zabraknąć w Twojej kuchni!

Moda na eleganckie meble z drewna zdaje się nie przemijać. Nic dziwnego, bo takie wyposażenie sprawdza się w każdym domu i zachwyca swoim ponadczasowym charakterem.

Zaletą krzeseł tapicerowanych jest bez wątpienia ich solidność oraz design.   |  fot. ilustrac.

Z łatwością można dopasować tapicerowane krzesła na drewnianych ramach do aranżacji kuchni czy jadalni. Dzisiaj miejscem, w którym rodziny spożywają posiłek często bywa salon. Gustownie powlekane siedziska świetnie pasują do mebli wypoczynkowych – sof, narożników oraz foteli.

Dlaczego wybrać krzesła tapicerowane do kuchni?

Spośród wszystkich dostępnych mebli, krzesła tapicerowane zasługują na szczególną uwagę. Wzrok przykuwają swoją elegancją, szczególnie jeśli ramę stanowi drewniana konstrukcja w odcieniu wenge, mahoniowym czy orzechowym. Takie krzesła są dekoracyjne, ale też niezwykle komfortowe. Docenisz to zwłaszcza w codziennym użytkowaniu, kiedy spędzasz przy kuchennym stole czas na jedzeniu, ale też wykorzystujesz go do pracy, a dzieci do nauki. 

Zaletą krzeseł tapicerowanych jest bez wątpienia ich solidność oraz design. Niektórzy obawiają się jednak, że materiał jest podatny na zabrudzenia, które trudno usunąć. Tymczasem warto wiedzieć, że kupujący ma zazwyczaj do wyboru kilkadziesiąt różnych tkanin, wśród nich modele plamoodporne, które szczególnie łatwo się czyści. 

Krzesła tapicerowane – na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie krzeseł tapicerowanych liczy się kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Przede wszystkim wspomniana już tkanina, która powinna być odporna na przetarcia i nadająca się do czyszczenia ręcznego. O jej jakości świadczy ilość cykli w skali Martindale – im wyższa (wyrażana w kilkunastu tysiącach), tym lepiej. Oznacza to gotowość danej tkaniny do intensywnej eksploatacji.

Ważny dla solidności krzesła oraz jego stabilności jest gatunek drewna zastosowany w produkcji. Najpopularniejszy jest dąb oraz buk, zdarzają się także meble z jesionu, sosny czy modrzewia. Wreszcie wykończenie – zastosowanie lakieru jest uzasadnione, bo nadaje całości delikatnego poślizgu, co zmniejsza przyczepność zanieczyszczeń z powietrza i ułatwia czyszczenie mebli.

Dobrze, gdy producent krzeseł drewnianych tapicerowanych na tym etapie inwestuje w ekologiczne bejce i lakiery wodne, bezpieczne dla naszego zdrowia i neutralne dla środowiska. Zwróć też uwagę na wykończenie nóżek – na spodzie stopek powinny znaleźć się miękkie nakładki chroniące posadzkę przed zarysowaniami podczas przesuwania mebla.

(mat. zewnętrzny)