Dom Dziennego Pobytu tuż przed przebudową

W przyszłym tygodniu będzie wiadomo, jakie firmy zgłosiły chęć rozbudowy Środowiskowego Domu Samopomocy. W nowych murach ma znaleźć się nowa siedziba Domu Dziennego Pobytu. Obie placówki sąsiadują ze sobą od zarania a także ściśle współpracują.

Podopieczni DDP korzystając ze słońca spacerowali w miejscu, gdzie zimą stanie ich nowy dom.   |  fot. (ro)

O ile ŚDS ma dość dobre warunki socjalne, to w przypadku funkcjonującego od dziesięcioleci Domu Dziennego Pobytu tego powiedzieć nie można. Ta placówka opiekuńcza, mająca pod swą pieczą osoby chore, starsze i samotne, funkcjonuje w adaptowanym do tego celu domku. Od kilku lat członkowie działającego tam stowarzyszenia "Szukam drogi" walczyło o siedzibę z prawdziwego zdarzenia. I znaleźli drogę!

ZGM do 13 marca będzie przyjmował oferty przetargowe. Sama budowa ma potrwać 6 miesięcy. Dołączając do tego okres wyposażenia i wykończenia wnętrz można przyjąć, że nowa siedziba DDP będzie dla jego podopiecznych pięknym prezentem pod choinkę.

(ro)

dom_dziennego_pobytu_

W tym ogrodzie w sąsiedztwie ŚDS powstanie nowy Dom Dziennego Pobytu.

  1. 6 marca 2013  19:21   A zrzucą się pośrednio na ...   anonim

    A zrzucą się pośrednio na tą inwestycję mieszkańcy mieszkań komunalnych?

    0
    0