Dobra postawa pięściarzy UKS "Ósemka"

Organizatorami XVI Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Józefa Kruży byli działacze Klubu Sportowego „Wisła” Tczew, z którego to wywodził się Mistrz Europy w kategorii piórkowej do 57 kg - Warszawa 1953.

Trenerzy: Andrzej Plata, Ryszard Milcarek oraz Michał, Kazik, Marcin Łęgowscy i Patryk Milcarek.

Do zawodów stanęło 52 zawodników z 12 klubów z terenu Polski oraz: Szwecji, Czech, Rosji i Niemiec. Uczniowski Klub Sportowy „Ósemka” Chojnice do zawodów przystąpił w czteroosobowym składzie:

Kadet 40 kg. Michał Łęgowski pokonał jednogłośnie na punkty Sylwestra Stoltmana „Boxing Team” Chojnice.

Kadet 75 kg. Patryk Micarek pokonał jednogłośnym werdyktem sędziowskim Denisa Abrochija Obwód Kaliningradzki Rosja.

Junior 60 kg. Kazimierz Łęgowski w efektowny sposób uporał się z reprezentantem Czech Janem Petraniem SKB Sever Usti nad Łabą.

Senior 64 kg. Marcin Łęgowski nie dał szans Atremowi Iwanowowi Obwód Kaliningradzki Rosja  pokonując go jednogłośnie 3:0.

Trener sekkcji bokserskiej - Andrzej Plata: "Po raz kolejny prestiżowy Turniej im. J. Kruży w Tczewie okazał się bardzo szczęśliwy dla zawodników „Ósemki”. Do zawodów wystawiliśmy 4 zawodników i odnotowaliśmy 4 zwycięstwa. Na uwagę zasługuje fakt, że Marcin Łęgowski podobnie jak przed rokiem ogłoszony został Najlepszym Zawodnikiem Turnieju. Na szczególne słowa uznania zasłużył również Kazik Łęgowski, który po widowiskowym pokazie boksu pokonał wyższego o głowę  reprezentanta Czech. Zawody były dla „Ósemkowiczów” przedostatnim startem w kończącym się pierwszym półroczu sezonu startowego 2011. W dniach 25 - 26.06. Marcin Łęgowski w Słowacji wystartuje w barwach Rybnika i Kielc „RY – KI Grizzlies”  w rozgrywkach  Euroligi. W niedzielę 26.06. młodszy brat Marcina Michał Łęgowski wystąpi podczas I Memoriału im. Zygmunta Chychły w Gdańsku. Organizowany przez K.S. „Sako” Turniej będzie miał szczególny wyraz, ponieważ odbędzie się na Starym Rynku w Gdańsku".