Dobiegli do mety

Lekkoatleci Chojniczanki zakończyli tegoroczny sezon. W poniedziałek wraz ze swoimi trenerami podsumowali bardzo dobry rok startów - w historii sekcji najlepszy, bo zdobyli w nim najwięcej punktów w rankingu organizowanym przez Ministerstwo Sportu.

Damian Rudnik przywiózł w tym roku medale z Mistrzostw Polski.   |  fot. (olo)

W 2012 roku w sekcji lekkiej atletyki w Chojniczance trenowało około 70 zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Grupy naborowe prowadzili trenerzy Agnieszka Wróblewska i Mirosław Aleksandrowicz, a juniorów i młodzieżowców Jarosław Wróblewski.

- Do kadry narodowej w 2012 roku zostali powołani Aleksandra Kulas i Łukasz Rutkowski, który obecnie jest zawodnikiem AZS Wrocław – mówi trener Jarosław Wróblewski, który dodaje, że całoroczna i systematyczna praca zaowocowała zdobyciem przez zawodników w tym roku 69 punktów (najwięcej w historii klubu) w rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży organizowanej przez Ministerstwo Sportu, co dało klubowi drugie miejsce wśród wszystkich klubów powiatu chojnickiego i ósme miejsce wśród klubów lekkoatletycznych województwa pomorskiego.

Lekkoatleci Chojniczanki w kończącym się roku uczestniczyli w dwóch obozach sportowych -  zimowym w Murzasichle i letnim w Ustce.  Startowali w wielu mitingach, zdobywając minima na Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych. Największe sukcesy odnosił w 2012 roku Damian Rudnik. W Mistrzostwach Polski juniorów młodszych Damian Rudnik wywalczył złoty medal w biegu na 1500 metrów. W halowych Mistrzostwach Polski juniorów zajął drugie miejsce  w biegu na 1000 metrów i wywalczył srebrny medal. Również srebro Damian Rudnik przywiózł z Mistrzostw Polski juniorów młodszych w Indywidualnych Biegach Przełajowych na 3000 metrów ze Szczecina.

W halowych Mistrzostwach Polski seniorów Dawid Klaybor zajął piąte miejsce w biegu na 3000 metrów. W Mistrzostwach Polski juniorów Aleksandra Kulas wywalczyła siódme miejsce w rzucie oszczepem, a Daniel Gierszewski w biegu na 100 metrów był 13. W Mistrzostwa Polski juniorów młodszych Dominika Morek była dziesiąta w biegu na 400 metrów, Joanna Zabrocka była ósma w pchnięciu kulą, a Damian Stojak zajął 16. miejsce w rzucie oszczepem. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Dawid Klaybor w biegu na 5000 metrów zajął piąte miejsce.

Zawodnicy Chojniczanki z dobrymi wynikami kończyli także zawody niższej rangi – np. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Do kadry wojewódzkiej juniorów i młodzieży w 2012 roku zostali powołani Damian Rudnik, Dawid Klaybor, Damian Stojak, Joanna Zabrocka, Dominika Morek, Daniel Gierszewski, Dawid Misiorski, natomiast do kadry wojewódzkiej młodzików powołani zostali Karolina Piechowska, Kamila Zblewska i Daniel Bazalin.

1. 11 grudnia 2012  21:43   długodystansowiec (1)   anonim