Do matury z języka polskiego przystępuje w pow. chojnickim 736 osób

We wtorek 7 maja rozpoczyna się maraton maturalny. W powiecie chojnickim do pisemnego egzaminu na poziomie podstawowym z języka polskiego przystępuje ogółem 736 osób. W tej liczbie jest 29 absolwentów z ubiegłych lat.

Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym jest obowiązkowy dla wszystkich zdających maturę. Test rozpocznie się 7 maja o godzinie 9.   |  fot. arch./A. Knitter

Zdecydowanie więcej abiturientów z poprzednich lat, którzy próbują ponownie zaliczyć egzamin maturalny, jest w matematyce. Zdecydowało się na nią 75 osób, a ogółem przystąpi do egzaminu pisemnego 782 absolwentów szkół średnich w powiecie chojnickim. Na egzamin z języka angielskiego zdecydowało się 721 osób (27 ponownie); na język niemiecki było tylko 15 chętnych (2 osoby z ubiegłych lat).

Poziom rozszerzony przedstawia się następująco: język polski 158, matematyka 152, j.angielski 562, j.niemiecki 7. Po jednym absolwencie z LO i II LO w Chojnicach będzie próbować swych sił w j.hiszpańskim. Tylko jeden maturzysta z Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego w Brusach zdecydował się na pisemny egzamin z języka kaszubskiego. Natomiast z przedmiotu „historia muzyki” chce zdawać 4 tegorocznych absolwentów LO im. Filomatów Chojnickich i jeden z II LO z poprzednich roczników. Wiedzę z filozofii chce sprawdzić na egzaminie maturalnym czterech absolwentów LO przy ul. Nowe Miasto w Chojnicach.

Życzymy wszystkim maturzystom sukcesów na egzaminach.

(je)