Do końca sierpnia ul. Gdańska będzie przejezdna do granicy z gminą Chojnice

Do końca lipca będzie możliwy ruch na ul. Gdańskiej przez nowe rondo na remontowanym odcinku. Najpóźniej do 31 sierpnia ma być przejezdny końcowy fragment miejskiego odcinka b.berlinki, czyli do części wcześniej zmodernizowanej przez gminę Chojnice.

Przetarg na remont ul. Rzepakowej zostanie uruchomiony najprawdopodobniej do 18 lipca.   |  fot. (je)

Od tej informacji burmistrz Arseniusz Finster rozpoczął raport o przebiegu trwających miejskich inwestycji na niedawnej konferencji prasowej. Na ul. Gdańskiej ponadto został przełożony kabel energetyczny będący w kolizji z robotami drogowymi; trwa asfaltowanie ścieżki rowerowej. Do połowy sierpnia ma zakończyć się asfaltowanie ul. Prochowej i przyległych, które ucierpiały podczas budowy kanalizacji deszczowej. Wiosną 2023 mają być naprawiane chodniki na ulicach, gdzie prowadzono wspomnianą inwestycję.

Na ul. Igielskiej asfaltowanie zostanie wznowione dopiero w sierpniu. Natomiast prace (ostatni segment „parkingowy”) przy dworcu autobusowym zakończą się do 20.07. W czwartek 14.07 zostaną otwarte oferty chętnych na budowę ul. Modrzewiowej. Przetarg na remont ul. Rzepakowej zostanie uruchomiony najprawdopodobniej najpóźniej w dniu sesji RM, czyli w poniedziałek 18.07.2022.

Zostały już ogłoszone przetargi na m.in. projekt skrzyżowania ulic Gdańskiej – Obrońców Chojnic – Subisława (II podejście) oraz na projekt siedziby ośrodka profilaktyki rodzinnej. Nowa siedziba Chojnickiego Banku Żywności powstanie na osiedlu Bajkowym (tzw. trapez). Rozszerzony został zakres prac na ulicach Koszarowej i Pocztowej o przyłącze „deszczówki” z ratusza do kanalizacji deszczowej. Okazało się, że do tej pory trafiała ona do … kanalizacji sanitarnej.

Więcej szczegółów w relacji video.

(je)