Dni Sztuki już od soboty

Na Dni Sztuki Muzeum Janusza trzebiatowskiego proponuje wystawę Janusza Trzebiatowskiego. A oprócz tego koncert współczesnej muzyki sakralnej i spotkanie oraz wspólne malowanie artysty z młodzieżą.

17 września rozpocznie się trzydniowy plener dla młodzieży w Funce. Weźmie w nim udział ok. 40 młodych twórców.   |  fot. ilustracyjne

IX Dni Sztuki rozpoczną się w sobotę o godz. 19.00 koncertem sakralnej muzyki kaszubskiej w wykonaniu Tomasza Fopke – baryton oraz Pawła Rydla – fortepian. Koncert odbędzie się w podziemiach kościoła gimnazjalnego przy Placu Kościelnym 3.

W poniedziałek Muzeum Janusza Trzebiatowskiego o godz. 18.00 otwarcie wystawy malarstwa Janusza Trzebiatowskiego „Cztery żywioły” przygotowanej przez stowarzyszenie Dziedzictwa Pomorza w Gdańsku. Wystawa ta inauguruje wieloletni cykl imprez pod nazwą Dziedzictwo Pomorza w sztuce. Otwarcie odbędzie się w Centrum Sztuki Collegium ARS przy Placu Kościelnym 3.

17 września rozpocznie się trzydniowy plener dla młodzieży w Funce. Weźmie w nim udział ok. 40 młodych twórców. - Będę przez moment próbował z młodzieżą popracować – deklaruje Janusz Trzebiatowski. Zaplanowano też wizytę młodzieży z Czerska w muzeum oraz spotkanie w Łęgu.  A mniej imprez w ramach Dni Sztuki spowodowane jest – jak wyjaśnił Janusz Trzebiatowski - okresem przedwyborczym. Liczymy więc na dużo więcej za rok i to nie tylko z powodu braku lokalnych wyborów, ale też dziesiątej edycji Dni Sztuki....

(olo)