„Diabły” znów na piątkę

Pięć bramek, które zaaplikowali drużynie Futbalo Białystok futsaliści Red Devils Chojnice to było absolutne minimum. Gdyby nie kapitalna postawa w bramce gospodarzy Kamila Wójcika, przyjezdni cieszyliby się z dwucyfrówki.

Trzeci mecz i trzecia wygrana. Czyli maszyna ruszyła - nadal na czele tabeli zmierzamy po ekstraklasę!   |  fot. fb. Red Devils

Od początku spotkania ton wydarzeniom na boisku nadawali gracze Red Devils. Bez pośpiechu, metodycznie męczyli defensywę rywali, od czasu do czasu testując formę Wójcika. Przez pierwsze dziesięć minut niemal każdy z chojniczan zmarnował co najmniej jedną stuprocentową sytuację strzelecką. Dopiero w 12 minucie po dograniu Jeffersona Rocha, Stiven Serrato precyzyjnym strzałem zdobył pierwszego gola.

Przyjezdni w końcu przyspieszyli, nadal jednak seriami marnując dogodne okazje. Gospodarze próbowali odgryzać się, ale na posterunku był Pavlo Puchka, raz wyręczył go Pavlo Skubchenko. W drugiej połowie chojnicka maszyna ruszyła pełną parą. Zdecydowanie szybsza, kombinacyjna gra spowodowała, że miejscowi zaczęli popełniać szkolne błędy w defensywie, ratując się faulami. Właśnie taki szkolny błąd wykorzystał Skubchenko – zabrał piłkę defensorowi gospodarzy, rozegrał ją jeszcze z Rochą i wpakował do siatki.

Chwilę później było już 0:3. Tym razem to bezbłędny w tym meczu Witalij Kolesnik zabrał piłkę przeciwnikowi, poczekał, aż jego koledzy z drużyny ustawią się na pozycjach, a następnie ze stoickim spokojem zdobył swojego 59 gola w czerwonych barwach. Przy trzybramkowym prowadzeniu chojniczanie przestali forsować tempo i oddali gospodarzom nieco inicjatywy. Efektem był honorowy gol dla Futbalo. Ośmieleni trafieniem miejscowi zaczęli grać z lotnym bramkarzem, ale nie przyniosło to żadnych efektów.

W końcówce spotkania kolejny błąd w obronie gospodarzy wykorzystał Oleh Nehela, a na 40 sekund przed końcem meczu na listę strzelców wpisał się Sebastian Kartuszyński, wykorzystując przedłużony rzut karny.

Futbalo Białystok – Red Devils Chojnice 1:5 (0:1)

0:1 Stiven Serrato (12)
0:2 Pavlo Skubchenko (27)
0:3 Witalij Kolesnik (29)
1:3 Adam Butkiewicz (34)
1:4 Oleh Nehela (39)
1:5 Sebastian Kartuszyński (40)

Red Devils Chojnice: Puchka, Kartuszyński – Kolesnik, Tkachenko, Laskowski, Serrato – Nehela, Rocha, Yelishev, Skubchenko – Kręcki, Włodarczyk.

Tomasz Mrozek-Gliszczyński