Deszczowe pożegnanie z pucharami

Nie przyjadą do Chojnic zespoły z I ligi ani z Ekstraklasy. Chojniczanka nie zdołała wygrać u siebie z Ruchem Zdzieszowice i odpadła z Pucharu Polski już w rundzie przedwstępnej. Goście zwycięską bramkę strzelili w 85 minucie, grając w dziesiątkę.

Obu zespołom w grze przeszkdzała zalegająca na murawie woda. .   |  fot. A.K.

CHOJNICZANKA – RUCH ZDZIESZOWICE 2:3 (2:2)

Bramki: Szymon Kaźmierowski 13, Krystian Pieczara 34 - Michał Bachor 19, Daniel Rychlewicz 40, Mateusz Bukowiec 85.

Chojniczanka: Primel Mikołajczyk, Jakosz, Kaśnikowski, Jurga, Pomsyk (57. Trojanowski), Szczepan (75. Lenart), Parzy, Tarnowski, Kaźmierowski, Pieczara (64. Hajdamowicz).

W wyjściowym składzie trener Grzegorz Kapica dał szansę gry aż sześciu nowym piłkarzom. Między słupkami stanął Damian Primel, a w polu zagrali Igor Jurga, Paweł Posmyk, Tomasz Szczepan, Marcin Tarnowski i Krystian Pieczara. I właśnie ten ostatni zawodnik pokazał się z najlepszej strony. Dużo biegał, walczył, stwarzał zagrożenie pod bramką gości. Po jego dokładnym podaniu w 13 minucie Szymon Kaźmierowski strzelił głową bramkę na 1:0.W 19 minucie goście wyrównali, ale już w 34 min. ponownie dał o sobie znać Pieczara, który przyjął w polu karnym piłkę podaną przez Marcina Tarnowskiego i ładnym strzałem pokonał bramkarza gości. W 40 min. chojnicka obrona znów dała się oszukać i na przerwę oba zespoły schodziły z wynikiem 2:2.

Druga połowa była słabsza od pierwszej. Do 70 minuty na boisku działo się niewiele, a najwięcej było walki w środku boiska. W 70 min. świetną okazję miał Konrad Hajdamowicz, który jednak strzelił za wysoko. W 72 min czerwoną kartkę ujrzał Tomasz Kapsrzyk i opuścił boisko. Goście skupili się w ostatnim kwadransie na obronie, a Chojniczanka ruszyła do przodu po zwycięską bramkę. Mimo kilku okazji gospodarze nie zdołali pokonać w bramce Ruchu Marcina Feca. Pięć minut przed końcem to Ruch zadał ostateczny cios. Bramkarz Chojniczanki źle ustawił mur i po rzucie wolnym z około 25 metrów piłka wpadła do siatki.

Dobra gra w ofensywie nie poszła więc w parze z grą defensywy. Ruch stworzył zaledwie kilka akcji i zdołał aż trzykrotnie trafić do siatki i chojniccy obrońcy mają o czym myśleć do pierwszego meczu ligowego. W środku pola brakowało kontuzjowanego Atanackovica, nieźle zagrały skrzydła, a w ataku w końcu jest prawdziwy napastnik Krystian Pieczara. Przygoda Chojnic z pucharami trwała więc bardzo krótko, a formę Chojniczanki już w sobotę w pierwszej kolejce sprawdzi beniaminek II ligi Energetyk Rybnik.

Inne ciekawsze wyniki rundy przedwstępnej:

Gryf Wejherowo - Olimpia Grudziądz 1:0, Bałtyk Koszalin - Zawisza Bydgoszcz 0:2, Huragan Morąg - Bałtyk Gdynia 3:3 (karne 5:3), Lech Rypin - Jeziorak Iława 1:0, Sokół Kleczew - Polonia Słubice 9:3, Start Namysłów - Miedź Legnica 0:3,  Limanovia Limanowa - Raków Częstochowa 2:0, Pelikan Łowicz - Zagłębie Sosnowiec 2:0, Tur Turek - Elana Toruń 1:2.

W kolejnej rundzie o awans zagrają:

Gryf Wejherowo - Zawisza Bydgoszcz, Huragan Morąg - ŁKS 1926 Łomża / OKS 1945 Olsztyn, Lech Rypin - Sokół Kleczew, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg, Wigry Suwałki - Sokół Sokółka, Resovia - Wisła Płock, Chrobry Głogów - Miedź Legnica, LZS Turbia - Limanovia Limanowa, GKS Tychy - Elana Toruń, Pelikan Łowicz - Okocimski KS Brzesko, Rozwój II Katowice - Nielba Wągrowiec, Znicz Pruszków - Puszcza Niepołomice. Wolny los mają Ruch Zdzieszowice i Jarota Jarocin.

3. 21 lipca 2011  13:34   Grali dosyć dobrze, myślę, ...   anonim

Grali dosyć dobrze, myślę, że nie dadzą sobie w kasze w lidze dmuchać, panowie będzie I liga

0
    0
  4. 21 lipca 2011  09:18   nowe transfery są potrzebne ...   tofik

nowe transfery są potrzebne jak najszybciej ! Kapica jeszcze "nie trafił" na tych zawodników co powienien ! śmiech na sali !!! ale będą brali "baty" w lidze ! jeszcze nie zaczęli a juz można mówić, że spadną - Kapica źle wyselekcjonował !

0
    0
  5. 21 lipca 2011  06:11   Grali fajnie, przegrali jak ...   Błoniek

Grali fajnie, przegrali jak zawsze i to jest urok piłki nożnej, tylko dlaczego ktoś rzucił urok na stadion w Chojnicach? Proponuję dokonać kolejnych transferów, póki liga nie ruszyła.