Dachy Szopiński Mistrzem Chojnic ChLH!

Zakończyły się rozgrywki Chojnickiej Ligi Piłki Halowej Sport-Club.pl sezonu 2022/23. Mistrzem została drużyna Dachy Szopiński, która po emocjonującym pojedynku zwyciężyła różnicą jednej bramki z M&P Ryduchowscy.

Dachy Szopiński to najlepsza drużyna zakończonych rozgrywek ligi halowej.   |  fot. ilustrac.

Nagroda główna - komplet strojów Joma ufundowana została przez sponsora ChLH, firmę Sport-Club.pl, podobnie jak vouchery po 250 zł dla indywidualnie wyróżnionych zawodników. Najpierw w meczu o 3 miejsce zmierzyły się drużyny Przedszkola Parrot i Falangi, w pierwszym starciu wysoko wygrała drużyna PP (6:3), tym razem Falangersi zrewanżowali się i po bardzo zaciętym pojedynku zwyciężyli 5:4.

Przedszkole szybko objęło prowadzenie 2:0, ale Falanga doprowadziła do remisu, jednak PP na kilka sekund przed końcem pierwszej połowy zdobyło trzecią bramkę. Druga odsłona pojedynku to dwa kolejne gole Falangi, następnie zespół Parrot doprowadził do remisu 4:4, ale decydujący cios zadali zawodnicy reprezentujący klub CrossFit i Kalisteniki zdobywając ostatecznie 3 miejsce.

Mecz o 3 miejsce

Przedszkole Parrot - Falanga 4:5 (2:3)

bramki: Gibczyński 2, Borowicki, samobójcza Zozulya - Sobański 3, Kokoladze, Brzeziński

W meczu finałowym walka toczyła się o każdy metr parkietu, w pierwszej połowie Dachy Szopiński mieli przewagę, co udokumentowali prowadzeniem 2:0 już po 6 minutach gry i trafieniach Doraua i Rybackiego. Ryduchowscy jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktowego gola po strzale Kaszczyszyna.

Druga połowa to napór drużyny M&P dążących do wyrównania, grających w końcówce meczu z wycofanym bramkarzem. Ale na 1,5 minuty przed końcem Damian Rybacki przejął piłkę i po szybkiej kontrze podwyższył na 3:1. Jeszcze na 30 sekund przed końcem efektowym, kontaktowym golem Mateusz Weyna dał nadzieję swojej drużynie, ale na wyrównanie zabrakło już czasu i drużyna Dachy Szopiński mogła się cieszyć z osięgniętego sukcesu.

Finał

M&P Ryduchowscy - Dachy Szopiński 2:3 (1:2)

bramki: Kaszczyszyn, Weyna - Rybacki 2, Dorau

Kierownicy drużyn, sędziowie oraz przedstawiciel organizatora wybrali także zawodników, którym wręczono nagrody indywidualne:

Najlepszy Strzelec: Patryk Drewek (Suma)

Najlepszy Zawodnik: Krzysztof Cysewski (Dachy Szopiński)

Najlepszy Bramkarz: Mateusz Żakowski (Przedszkole Parrot)