DKF zaprasza już jutro!

Zapraszamy na dodatkowy seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego! Tym razem nietypowo, w czwartek 31 marca pokażemy komedię „Bogowie muszą być szaleni". Przed filmem prelekcję wygłosi Grzegorz Pieńkowski.

Na kinowe seanse zaprasza DKF "Cisza" w Chojnicach.

"Bogowie muszą być szaleni” to przezabawna opowieść o zetknięciu tak zwanych ludzi cywilizowanych z tak zwanymi „dzikimi”, w której to nie ci cywilizowani są postaciami pozytywnymi. Na osadę buszmenów z pustyni Kalahari spada wyrzucona z samolotu butelka po Coca-Coli, co staje się początkiem zupełnie zwariowanej komedii. Nasz świat zostaje pokazany oczami kogoś, kto żyje zgodnie z naturą i jej prawami – nie utrudniając sobie życia zaawansowaną techniką. Jedna z najlepszych na świecie komedii lat osiemdziesiątych.

A co w kwietniu?

7.04 "Opiekun" - dramat gruziński. Tengo to gangster-nieudacznik, w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku przypadkowo przyczynił się do śmierci swojego przyjaciela i trafił do więzienia. Wychodzi na wolność po dziesięciu latach z mocnym postanowieniem zaopiekowania się jego synem. Trafia do zupełnie nieznanego sobie społeczeństwa. Czy on – przeżytek minionych czasów – będzie potrafił przystosować się do nowej epoki? Opowieść o tym, jak czas i środowisko wpływa na nas – i jak niełatwo zmienić własną osobowość.

11.04 japoński dramat wojenny „Ognie w polu". Akcja rozgrywa się w filipińskiej dżungli, gdzie zdziesiątkowane oddziały japońskich żołnierzy walczą o przetrwanie. Codzienność nie polega tu na zmaganiach z czającymi się gdzieś Amerykanami, a po prostu próbie przeżycia za wszelką cenę. Tę podróż przez iście dantejskie piekło odbywa szeregowiec Tamura. Krąży on między swoim oddziałem a szpitalem polowym. Dowódca nie chce w oddziale gruźlika, więc odsyła Tamurę do lekarzy. Medycy z kolei nie zamierzają leczyć choroby, która w zestawieniu z pourywanymi kończynami wydaje się fanaberią. Szeregowy otrzymuje wtedy od dowództwa niehumanitarny rozkaz...

18.04 laureat Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny „Syn Szawła". Rok 1944, niemiecki nazistowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Ausländera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować nazistom w wielkiej machinie zagłady – na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł próbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym kiedyś był. „Syn Szawła” to perfekcyjny, porażający i trzymający w napięciu obraz, który przejdzie do historii kina.

25.04 „Intruz". Film opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię, która rozgrywa się na szwedzkiej prowincji. 17-letni John – pod wpływem ekstremalnych emocji – dopuszcza się zbrodni. Po odbyciu kary wraca w rodzinne strony i podejmuje próbę rozpoczęcia nowego życia. Szybko jednak zostaje skonfrontowany z przeszłością, o której chciałby zapomnieć.

(ro)