DK 22. Z Chojnic przez Nieżychowice do Czerska

Po miesięcznej przerwie wracamy do relacji z postępu prac drogowych na przebudowywanym odcinku „berlinki”, czyli DK nr 22 z Chojnic przez Rytel do Czerska.

Rondo Sępoleńskie powstaje w ramach tzw. zachodniego obejścia Chojnic. Ruch odbywa się wahadłowo a kieruje nim sygnalizacja świetlna.   |  fot. (je)

Przypominany, o skrzyżowaniu DK 22 z drogami do Krojant i Nowej Cerkwi niedawno informowaliśmy oraz wynikających problemach z poruszaniem się na nim zestawów transportowych. Pierwsze wahadło znajduje się przed mostkiem opodal skrzyżowania z drogą na Zaporę i Młynki. Jako, że to była niedziela i godziny południowe, to sygnalizatory pracowały w trybie automatycznym.

W tym samym dniu jadąc z Czerska do Starogardu Gd., gdzie już rozpoczęła się także gruntowna przebudowa „berlinki”, to na trzech wahadłach była obsługa realizowana przez pracowników firmy remontującej DK22. Nie jest to ta sama firma, co w naszym powiecie. Aktualny termin zakończenia prac na DK 22 z Chojnic do Czerska, to połowa lipca 2024. Więcej w relacji video z przejazdu, który rozpoczyna się na ul. Sępoleńskiej przed rondem, a kończy się po wjeździe do Czerska.

(je)