Czy linia nr 7 wróci na ul. Rzepakową?

Przed modernizacją ul. Rzepakowej, która zakończyła się jesienią 2023, dwa kursy na dzień linii nr 7 miały przystanek w centrum os. Bursztynowego przy ul. Rzepakowej. Niestety, nie powróciły po zakończeniu robót, a istniejąca wiata została zdemontowana.

Autobus MZK w drodze z ul. Ceynowy na Rzepakową ma do pokonania dwa widoczne na zdjęciu tzw. wyniesione skrzyżowania.   |  fot. (je)

Na prośbę mieszkańców domów przy ul. Rzepakowej i okolicznych ulic radny Marek Szank na sesji Rady Miejskiej w styczniu 2024 zaapelował o przywrócenie tych kursów: - Podczas prac remontowych kierowcy MZK, z których jeden mieszka na tym osiedlu, zwracali uwagę, że będzie problem komunikacyjny. Po remoncie mieszkańcy mają ograniczony dojazd autobusdami do ZREMB-u i szpitala. A wkrótce rozpocznie się remont pobliskiej ul. Ceynowy, po której jeździ „siódemka” – przekazał na forum Rady Marek Szank.

Zapytaliśmy prezesa MZK Dariusza Sawickiego o odpowiedź na pytanie, czy autobusy mogą wrócić na ul. Rzepakową. - Zasadniczym powodem braku kursowania naszych autobusów na ul. Rzepakową jest brak możliwości zawrócenia dłuższych autobusów. Sygnalizowaliśmy ten problem w trakcie budowy ulicy, ale nic nie zmieniło się. Krótsze, ze względu na ilość pasażerów na tej linii, autobusy na tej linii nie jeżdżą.

- Poza tym na ulicach, po których jeżdżą autobusy, nie powinny powstawać pełne progi i wyniesione skrzyżowania. Podczas budowy ronda na ul. Bytowskiej przejściowo autobusy jeździły ul. Jarzębinową, gdzie są i progi, i wyniesione skrzyżowania, ale to była wyjątkowa sytuacja - odpowiedział nam prezes Dariusz Sawicki.

(je)