Gospodarze odebrali Chojniczance punkty

W niedzielę 21 kwietnia o godz. 14 Zagłębie II Lubin podejmować będzie Chojniczankę. Gospodarze zajmują dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 39 pkt. Goście przystąpią do spotkania z czwartego miejsca z 42 pkt.

W niedzielę rezerwy Zagłębia dopisały do swojego dorobku trzecie zwycięstwo z rzędu pokonując Chojniczankę 2:1.   |  fot. Rmak

Zapowiada się emocjonujące spotkanie, tym bardziej, iż miejscowi tracą do szóstego miejsca, które gwarantuje im udział w barażach tylko jeden punkt. Chojniczanka też nie zamierza odpuścić, ponieważ także jest na dobrej drodze do udziału w barażach o awans na zaplecze Ekstraklasy.

Nad strefą spadkową Chojniczanka ma bezpieczną dziewięciopunktową przewagę. Przypomnijmy, Zagłębie II Lubin mierzyło się już z Chojniczanką w rundzie jesiennej. Wówczas Miedziowi musieli uznać wyższość przeciwnika, przegrywając 1:2.

Zagłębie II Lubin - Chojniczanka 2:1 (0:0)

Chojniczanka: 1. Michał Antkowiak, 54. Grzegorz Szymusik, 21. Jakub Goliński, 14. Andrias Edmundsson, 80. Dominik Banach (76′, 26. Czesław Raburski) – 98. Peter Kolesár (68′, 10. Wojciech Szumilas), 34. Damian Nowacki (82′, 9. Daniel Skiba), 7. Błażej Szczepanek, 27. Hide Vitalucci, 77. Antoni Prałat (82′, 79. Marcin Kozina), 20. Valērijs Šabala.

Żółte kartki: Edmundsson, Vitalucci, Golinski.

Czerwona kartka: 15′ Błażej Szczepanek.

Chojniczanka od 15 min. meczu grała w osłabieniu, a czerwoną kartkę otrzymał Szczepanek. Pierwsza połowa zakończyła się bez bramek. W drugiej połowie Zagłębie wyszło na prowadzenie w 68 min. po rzucie karnym. Pod koniec spotkania miejscowi podwyższyli na 2:0 a honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył w 95 min. Vitalucci. Gospodarze odnotowali trzecie zwycięstwo z rzędu i tym samym znaleźli się w grupie barażowej.