Cztery gole, trzy punkty

W drugiej kolejce eWinner II Ligi Chojniczanka u siebie podejmowała Sokół Ostróda. Gospodarze w pierwszej kolejce zaprezentowali się fantastycznie i to oni byli faworytem wieczornego niedzielnego spotkania.

Faworytem spotkania była Chojniczanka, co też potwierdziła zdobytymi golami.   |  fot. Rmak

Chojniczanka – Sokół Ostróda 4:0

Chojniczanka: Broda – Grolik, Byrtek, Grobelny, Mikołajczyk (67. Olszewski) – Cegiełka, van Huffel – Mazek (86. Kasperowicz), Mikołajczak (67. Kona), Klichowicz (78. Wolsztyński) – Pląskowski (78. Skrzypczak).

Bramki: 17. Mikołajczak, 19. Mazek, 52. van Huffel, 90. Kona.

Żołte kartki:12. Klichowicz (CHO), 74. Olszewski (CHO) – 45+1. Flak (SOK), 57. Klimek (SOK), 60. Wasiak (SOK)

Gra w pierwszej połowie była pod dyktando Chojniczanki. O ile goście wysoko atakowali pressingiem, szczególnie na początku rywalizacji, to z czasem podopieczni Tomasza Kafarskiego zaczęli przeważać. Ataki chojniczan były zdecydowanie konkretniejsze, co też przełożyło się na zdobycie gola w w 17 minucie, kiedy to Tomasz Mikołajczak wykorzystał zamieszanie na polu karnym kierując piłkę do siatki. W 19 minucie po wspaniałej akcji zawodników gospodarzy, na listę strzelców wpisał się Kamil Mazek. W tej części meczu  wszelkie próby Sokoła ograniczały się do wrzucania piłki z bocznych sektorów boiska i uderzeń z daleka, które często były niecelne.

Druga połowa to kontynuacja ofensywnej gry Chojniczanki. Swoją nadarzającą się okazje wykorzystał w 52 minucie Sam Van Huffel podwyższając na 3:0. W 88 minucie doskonałą szansę na podwyższenie wyniku zmarnował Szymon Skrzypczak, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył na dalszy słupek. Bramkarz gości odruchowo wyciągnął rękę i sparował strzał! Swojej szansy w 90 minucie nie zaprzepaścił Maciej Kona, który mocnym strzałem ustalił wynik 4:0 dla Chojniczanki, która po  dwóch kolejkach ma bilans bramkowy 8:0, co napawa kibiców sporym optymizmem.