Czersk w cieniu bestii

Zbliża się premiera książki „Deprawacja” autorstwa Sandry Cichej. Jej autorką jest chojniczanka, posługująca się tym pseudonimem. W 2022 roku uzyskała Tytuł Ambasadorki Kultury Pomorza. Źli ludzie przemykają obok nas.

Sandra Cicha to pseudonim literacki urodzonej w latach osiemdziesiątych mieszkanki Chojnic. 16 lutego ukaże się jej kolejna książka „Deprawacja”, której akcja toczy się w naszym powiecie.   |  fot. Novae Res

Każdego dnia, w każdym mieście, każdy z nas może paść ofiarą bestii. Jednak deprawacja dotyka nie tylko przestępców. Czersk to mała miejscowość, której mieszkańcy bardzo dobrze się znają i wiedzą o sobie niemal wszystko. A przynajmniej tak im się wydaje… Gdy w mieście znikają dwie młode dziewczyny, iluzja lega w gruzach. Początkowo wszyscy są przekonani, że nastolatki z trudną przeszłością uciekły z domu.

Odnalezienie brutalnie okaleczonych zwłok jednej z nich kładzie kres plotkom, jednocześnie wywołując lawinę kolejnych. Mieszkańcy boją się, że zbrodnia ma związek z niedawno otwartym „ośrodkiem dla bestii”, w którym osadzani są najbardziej niebezpieczni przestępcy bez szans na resocjalizację. Rozwiązaniem zagadki zajmuje się Robert Grubicki, policjant Komendy Powiatowej w Chojnicach oraz kuratorka sądowa, Małgorzata Drobińska.Badając kolejne tropy, odkrywają brudne sekrety i niebezpieczne obsesje mieszkańców, które z dnia na dzień coraz bardziej komplikują śledztwo…

Czy uda im się dotrzeć do prawdy? „Wracając do tematu Oliwii, to nie za bardzo przejęłam się jej zniknięciem. Uważałam, że zwiała z domu, by uniknąć konsekwencji. Policja zaliczyła ją do osób zaginionych drugiej kategorii. W końcu to recydywistka w tej dziedzinie. Uciekała już tyle razy, że na większości nie zrobiło to wrażenia. Jednak, kiedy zaginęła też twoja podopieczna, zaczęłam się zastanawiać, czy te sprawy nie są ze sobą jakoś powiązane.”

Bo czy to może być przypadek? Jakie zło czai się na wolności? Przeczytaj książkę i sprawdź!

Wydawnictwo Novae Res, oprac. (je)