Czarni grają dalej

Czarni Ostrowite pokonali dziś w I rundzie Pucharu Polski lokalnego rywala Tęczę Brusy. Mimo że obie drużyny dzieli jedna klasa rozgrywkowa, bo czarni zagrają w B-klasie, a Tęcza w A-klasie, to na boisku różnica był w drugą stronę.

Drużyna Czarnych Ostrowite z pierwszej konfrontacji pucharowej wyszła zwycięsko.   |  fot. (olo)

To gospodarze z Ostrowitego byli zdecydowanie lepsi, jednak nie potrafili tego udokumentować strzelonymi golami. Do przerwy Czarni prowadzili 1:0 po strzale Adriana Krystoszka. W drugiej połowie na 2:0 podwyższył strzałem z dystansu Andrzej Stopa. Nadzieję na remis i dogrywkę dał Tęczy Marcin Rodzeń, który strzałem głową pokonał bramkarza Czarnych. Na wyrównanie gościom nie starczyło już czasu i umiejętności i to Czarni awansowali do kolejnej rundy.

Czarni Ostrowite: Woliński - Stolp, A. Wilk, Ossowski, Król - Krystoszek, Stopa, M. Wilk, Warsiński - Papierkiewicz, Synoradzki.