Cykliczna wizyta bibliotekarek w Klubie Samopomocy

W środę 16 listopada bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej wybrały się na cykliczne zajęcia do Klubu Samopomocy działającego przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Chojnicach.

Podczas spotkania bibliotekarki pozostawiły w klubie najnowsze wydanie „Kwartalnika Chojnickiego”.   |  fot. MBP

Tym razem prowadząca zapoznała wszystkich z fragmentem opowieści „Jabłko”, której autorem jest Bruno Ferrero. Historia opowiada o królu, który zdobył już wszystko i strasznie się nudzi. Odwiedzają go więc poddani i wręczają mu cenne dary. Codziennie odwiedza go też pewien żebrak, który przynosi mu jabłko. Król nie traktuje jego daru poważnie i jak się okazuje na końcu historii, swą ignorancją popełnia straszny błąd. Autor swoim opowiadaniem stara się przekazać wiadomość do wszystkich – ciesz się każdą chwilą, każdym dniem.

Po omówieniu tekstu wszyscy zaproszeni zostali do zadania z kostką do gry. Klubowicze chętnie przystąpili do pracy i każdy zadanie wykonał. Na zakończenie Marlena Sikorska jak zawsze obdarowała bibliotekarki własnoręcznie wykonanymi prezentami. Bibliotekarki natomiast pozostawiły w klubie najnowsze wydanie „Kwartalnika Chojnickiego”.

MBP