Coraz większy postęp prac drogowych

Od kilku tygodni trwają prace przy przebudowie kanalizacji deszczowej w ul. Derdowskiego. To I etap inwestycji polegającej na przebudowie ul. Ceynowy. Powstanie tam nowa nawierzchnia, ale i kanalizacja deszczowa.

Utrudnienia w ruchu związane są z realizowanym remontem, w rezultacie którego powstaną miedzy innymi dwa ronda, ścieżki rowerowe, oświetlenie, chodniki oraz kanalizacja deszczowa.   |  fot. (je)

Przypomnijmy. 6 marca władze Powiatu Chojnickiego podpisały umowy ze zwycięzcami przetargu na przebudowę ulicy Ceynowy. Było to możliwe dzięki temu, że Zarząd i Rada Powiatu Chojnickiego zgodziły się zwiększyć pulę pieniędzy na część drogową o 6 mln zł. Po otwarciu ofert na nią okazało się, że oferta firmy Marbruk jest zbliżona do kosztorysu, ale przewyższa zaplanowaną do wydania pulę pieniędzy. Natomiast z częścią sanitarną robót nie było problemów i będzie ją realizował chojnicki Ekomel.

Ekomel podczas prac związanych z modernizacją deszczówki napotkał na problemy techniczne, z którymi musiał sobie poradzić, a problem wynikał z dokumentacji. Była w niej informacja, że rura kanalizacji sanitarnej ma mieć średnicę 300 mm, a faktycznie ma 900 mm, przez co zmniejszyła się przestrzeń dla mającej biec nad nią rury kanalizacji deszczowej. Obie firmy mają 9 miesięcy na zakończenie swego zakresu robót. Na ulicy Ceynowy będą budowane dwa z pięciu rond, które w 2024 będą powstawały w Chojnicach. Pozostałe są w ciągu zachodniego obejścia (skrzyżowania z ulicami Człuchowską i Sępoleńską) oraz na Obrońców Chojnic – Gdańska.

(red.) fot. (je)