Cmentarni wandale

Policjanci z czerskiego komisariatu zatrzymali 47 - i 49 - latka, którzy uszkodzili nagrobek na Cmentarzu Parafialnym w Czersku. W przypadku starszego z mężczyzn nie był to pierwszy taki występek.

Przestępstwo polegające na uszkodzeniu cudzej rzeczy zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.   |  fot. (ro)

W miniony wtorek dyżurny chojnickiej komendy odebrał zgłoszenie o dwóch osobach, które na Cmentarzu Parafialnym  w Czersku dewastują nagrobek. Interwencję natychmiast podjęli policjanci z miejscowego komisariatu. Na gorącym uczynku zatrzymali 47 - latka bez stałego miejsca zameldowania oraz 49-letniego mieszkańca Czerska. Okazało się, że mężczyźni oderwali przytwierdzony do pomnika granitowy wazon i rzucili go na ziemię. Obaj byli pod wpływem alkoholu.

Następnego dnia śledczy przedstawili zarzuty starszemu z mężczyzn. Z zebranych dowodów wynikało, że 49 - latek już wcześniej dopuścił się podobnego aktu wandalizmu. W sylwestrową noc na tym samym cmentarzu sprawca uszkodził nagrobek i ławeczkę, powodując straty wynoszące 1500 zł. Właściciel uszkodzonego we wtorkowy wieczór nagrobka swoje straty wycenił na 260 zł.

Wczoraj zarzut uszkodzenia mienia usłyszał drugi z zatrzymanych. Obaj mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

KPP