Chór szykuje się na prawdziwe wiosenne tourne!

W ubiegłym roku, w świetlicy w Klawkowie zawiązał się chór, którego celem było przygotowanie występu na zakończenie projektu Ziemianki-Polki-Eurpejki. Pomimo, iż projekt dobiegł końca, członkowie chóru spotykają się nadal – i idzie im coraz lepiej.

Chór w Klawkowie podczas próby, a już niebawem rozpocznie swoje lokalne tourne.   |  fot. Marta Potulska

W każde poniedziałkowe popołudnie mieszkańcy gminy Chojnice doskonalą swoje wokalne umiejętności pod czujnym okiem (a właściwie „uchem”) muzyków: Karola Ostrowskiego i Michała Ratkowskiego. Obecnie panie (i panowie!) pracują nad piosenkami z repertuaru Anny Jantar i Ireny Jarockiej. Szlifują wykonanie takich przebojów, jak m.in.: „Staruszek świat”, „Kawiarenki”, „Żeby szczęśliwym być”, „Baju, baj…”.

Chóru w nowym repertuarze  będzie można posłuchać już niedługo w kilku miejscowościach w gminie Chojnice – szykuje się prawdziwe wiosenne tourne!  Wystąpią 10 marca w domu kultury w Silnie, 11 marca w świetlicy w Klawkowie, a 20 marca w Charzykowach. Szczegółowe informacje na temat spotkań znajdą się w zakładkach poszczególnych placówek na stronie GOK.

Zapraszamy do oglądania występów chóru na żywo i, ażeby zachęcić Państwa do udziału w nadchodzących wydarzeniach, przypominamy piosenkę „Umówiłem się z nią na dziewiątą” w wykonaniu chóru z Klawkowa.

https://youtu.be/MKTOEQ-Hu4Q

GOK. fot. M. Potulska.