Chojniczanka wykrzesała Skrę po przerwie zimowej

Na zakończenie 19 kolejki w Fortuna I lidze doszło w poniedziałek do meczu Chojniczanki ze Skrą Częstochowa. Faworytem przed spotkaniem, choć minimalnym byli zawodnicy Chojniczanki, którzy byli gospodarzami pojedynku.

Przed spotkaniem Michał Mikołajczyk został uhonorowany za 100 rozegranych meczów w barwach Chojniczanki.   |  fot. Rmak

Było to istotne, bowiem dzisiejsza rywalizacja, była zmaganiem dwóch drużyn mających sporo do udowodnienia, tym bardziej, iż oba zespoły zajmowały dwa ostatnie miejsca w tabeli. Gospodarze po wcześniejszych sześciu ligowych starciach bez kompletu punktów  - chcieli przerwać tę pechową serię meczem na swoim terenie z drużyną z Częstochowy.

Chojniczanka: Kuchta – Niepsuj (84. Szymusik), Grolik, Buchał, Mikołajczyk, Czajkowski (62. Kalinkowski), Drewniak, Szelągowski (76. Mazek), Ryczkowski (76' Stróżyński), Mikołajczak (63. Karbowy), Tuszyński.

Bramki: 8. Mikołajczak, 65. Ryczkowski.

Kartki: 3. Czajkowski (CHO), 57. Szelągowski (CHO), 72. Buchał (CHO) – 4. Szymański (SKC), 90+2. Jaroch (SKC).

Już w 5 min. akcja Chojniczanki zakończona została celnym uderzeniem, gdzie Ryczkowski sprawdził ustawionego w bramce częstochowian Bursztyna. Gospodarze nie potrzebowali dużo czasu na zdobycie prowadzenia. W 8 min. Mikołajczak dał prowadzenie Chojniczance. Pierwszy celny strzał goście oddali w 22 min. zmuszając Kuchtę do interwencji. Skra próbowała odwrócić niekorzystny dla siebie wynik i mimo, iż kilkakrotnie zrobiło się gorąco pod bramką gospodarzy, to Kuchta pewnie wychodził z opresji zachowując czyste konto w pierwszej połowie.

Na początku drugiej połowy w 51 min. sędziowie po analizie VAR nie przyznają rzutu karnego, którego domagali się rywale. Potwierdzeniem przewagi i skuteczności gry był drugi gol zdobyty w 65 min. przez aktywnego dziś Ryczkowskiego. Do końca Chojniczanka kontrolowała grę i nie pozwoliła sobie wydrzeć w pełni zasłużonego zwycięstwa.

Inauguracja rundy wiosennej i pierwszy mecz trenera Brede po powrocie do chojnickiego pierwszoligowca był udany, tym bardziej, iż dzisiejszym zwycięstwem Chojniczanka przełamała dotychczasową niemoc wygrania z niewygodnym rywalem, jakim była Skra Częstochowa. Następne spotkanie Chojniczanka rozegra w niedzielę 19 lutego o godz. 18 a rywalem będzie Chrobry Głogów, który w minioną sobotę przegrał 1:0 z Ruchem Chorzów.