Chojniczanka wygraną zakończyła rundę jesienną

Ciekawie zapowiada się sobotnie spotkanie, gdzie Chojniczanka podejmować będzie o godz. 14:30 ŁKS II Łódź. Rywalowi w tym roku nie tylko udało się awansować z 3 do 2 ligi, ale ich postawa w obecnych rozgrywkach budzi uznanie.

Mimo prowadzenia gości Chojniczanka ostatnie spotkanie w tym roku rozstrzygnęła na swoją korzyść wygrywając 3:2.   |  fot. Rmak

Emocji na pewno nie zabraknie, ponieważ Chojniczanka traci do gości zaledwie punkt. Czy ŁKS II pokona rywali i zakończy rok na miejscu premiowanym grą w barażach? i czy Chojniczanka pokrzyżuje im te plany przekonamy się w dzisiejsze popołudnie.

Chojniczanka – ŁKS Łódź 3:2 (0:1)

Chojniczanka: Primel – Raburski, Golak, Edmundsson, Banach – Szumilas, Mikołajczak (88' Goliński), Nowacki – Kozina (71' Kolesar), Firmino (71' Gil), Prałat (84' Korczyc).

Bramki: 49. Prałat, 53. Prałat, 77. Szumilas (sam.) – 18. Sławiński, 81. Koprowski

Kartki: 25. Nowacki (CHO), 42. Kozina (CHO), 90+2. Kolesar (CHO) – 35. Młynarczyk (ŁKSII), 63. Koprowski (ŁKSII)

Pierwsza połowa była w miarę ciekawym widowiskiem. Konkretniejsi byli goście, którzy objęli prowadzenie w 18 min., kiedy to piłka po uderzeniu w zawodnika Chojniczanki zmyliła Primela wpadając do siatki. Gospodarze próbowali szukać okazji do remisu i najlepszą okazję mieli tuż przed przerwą, kiedy poprzeczka uratowała przyjezdnych od utraty gola.

Po przerwie Chojniczanka wzięła się do odrabiania straty. Już w 49 min. Prałat doprowadził do remisu, a w 53 min. ten sam zawodnik wyprowadził swój zespół na prowadzenie! Goście kiedy się nieco otrząsnęli po utracie dwóch bramek próbowali zagrozić bramce gospodarzy, ale to Chojniczanka podwyższyła w 77 min. na 3:2 po golu zdobytym przez Szumilasa. W 81 min. przyjezdni zmniejszyli rozmiar porażki. Mimo doliczonych min. gry wynik nie uległ zmianie i na zakończenie tego sezonu Chojniczanka zasłużenie zainkasowała trzy pkt.

Następna 21 kolejka rozegrana zostanie dopiero w weekend 24-25 lutego 2024 roku. Chojniczanka zagra wówczas na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg.