Chojniczanka typowała 3:1 dla Argentyny i 1:0 dla Polski

Piłkarzy grających w I lidze czeka zasłużona przerwa, ale do końca roku kluby nadal będą ze sobą rywalizować. Tym razem w typowaniu wyników trwających rozgrywek Mistrzostw Świata w Katarze.

Kluby swoje typy będą umieszczać na profilach społecznościowych, a klasyfikacja generalna będzie pojawiać się na kanałach społecznościowych Fortuna 1 Ligi.   |  fot. mkschojniczanka.pl

Rusza Typer Fortuny, czyli gra organizowana przez sponsora tytularnego rozgrywek wraz z Pierwszą Ligę Piłkarską. W pierwszym etapie typera Fortuny wszystkie 18 klubów typować będzie wyniki meczów reprezentacji Polski oraz naszych grupowych rywali. Za poprawnie wytypowany wynik klub otrzymuje 3 punkty, za poprawnie wytypowanego zwycięzcę 1 punkt.

Najlepsze 16 klubów awansuje do drabinki finałowej, gdzie kluby typować będą wszystkie mecze z danego etapu fazy pucharowej. Po kolejnych fazach pucharowych odpadać będą kolejne najsłabsze drużyny w tabeli. W 1/8 finału MŚ rywalizować będzie 16 drużyn F1L, w 1/4 finału MŚ rywalizować będzie 8 najlepszych drużyn F1L, w 1/2 finału MŚ rywalizować będą 4 najlepsze drużyny F1L, w finale rywalizować będą dwie najlepsze drużyny F1L.

O kolejności w tabeli decydować będzie liczba zdobytych punktów, liczba poprawnie wytypowanych meczów reprezentacji Polski (w fazie grupowej i ewentualnie w fazie pucharowej do momentu, w którym reprezentacja nie odpadnie z turnieju), mniejsza liczba meczów za 0 punktów, więcej zdobytych punktów w poprzedniej fazie (punkt brany pod uwagę w fazie pucharowej), szybkość wysłania typów do F1L.

Kluby swoje typy będą umieszczać na profilach społecznościowych, a klasyfikacja generalna będzie pojawiać się na kanałach społecznościowych Fortuna 1 Ligi. W finale zmierzą się dwa najlepiej typujące kluby spośród wszystkich osiemnastu, ale zwycięzca może być tylko jeden. Zwycięski klub otrzyma tytuł Mistrza Typera Fortuny. Kibice natomiast wszystkie spotkania Mistrzostw Świata mogą obstawiać u sponsora tytularnego ligi – firmy Fortuna.

MKS Chojniczanka