Chojniczanka nie pociągnęła za sobą rywala. Odra Opole pozostaje w I lidze!

Po zakończeniu Ekstraklasy pozostały nam jeszcze rozgrywki z drugiego poziomu rozgrywek. W 33 kolejce sezonu 2022/2023 Fortuna 1 Liga, w niedzielę o godzinie 15:00, Odra Opole zmierzy się z Chojniczanką.

Chojniczanka ma za sobą beznadziejny sezon i w niedzielnym pojedynku również nie była w stanie odnieść zwycięstwa doprowadzając w końcowych minutach do remisu.   |  fot. ilustrac./Rmak

W spotkaniu rozgrywanym w Opolu będziemy świadkami rywalizacji dwóch drużyn ze strefy spadkowej. Jedna z nich już pożegnała się z ligą. To Chojniczanka, która nie uratuje się już przed degradacją i spada z ligi na dwie kolejki przed końcem.

Jej los podzielić może miejscowa Odra Opole, która jest tuż nad kreską. Gospodarze mogą się jeszcze uratować przed spadkiem, ale na dwie kolejki przed końcem potrzebują zdobyć chociaż jeden punkt, by nie pozwolić wyprzedzić się Skrze Częstochowa. Odra zapewne do spotkania przystąpi zdeterminowana świadoma stawki spotkania, w przeciwieństwie do Chojniczanki, która nie ma absolutnie nic do stracenia.

Odra Opole - Chojniczanka 1:1 (1:0)

Chojniczanka: Primel – Raburski (59. Korczyc), Grolik, Buchał, Niepsuj (90. Van Huffel), Kalinkowski (59. Mikołajczak), Czajkowski, Mazek, Drewniak, Stróżyńśki (46. Mikołajczyk), Skrzypczak (59. Tuszyński).

Bramki: 33. Galan – 85. Mazek.

Kartki:   86. Galan (ODO), 90+1. M. Kamiński (ODO) – 38. Kalinkowski (CHO), 42. Niepsuj (CHO), 61. Korczyc (CHO).

Odra Opole od początku ruszyła do zdecydowanych ataków. Już w 5 minucie gospodarze powinni prowadzić 1:0, jednak strzał okazał się niecelny. Sporo walki było w środku pola. W kolejnych minutach gra się wyrównała i kilka razy do głosu doszli goście. Tak było chociażby w 15. minucie, kiedy w boczną siatkę trafił był zawodnik niebiesko-czerwonych Skrzypczak. Później również optyczną przewagę posiadali przyjezdni i kilka razy na szczęście niecelnie uderzali na bramkę Odry. W 33 min. gospodarze objęli prowadzenie i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie Odra nie oddała inicjatywy Chojniczance a sporo podań wymieniała na połowie gości. W 57 min. w chwili dekoncentracji defensywy Chojniczanki - miejscowi mieli szansę na podwyższenie wyniku, a od utraty kolejnego gola uratowała ich interwencja obrońcy, który w ostatniej chwili wślizgiem zdołał wybić piłkę. Goście po czterech zmianach starali się  przenieść grę w kierunku bramki miejscowych, którzy potrafili odpowiedzieć kontratakiem, tak jak chociaż w 80 min. gdzie z opresji wyszła Chojniczanka.

Przyjezdni do końca walczyli o poprawienie wyniku i po długich staraniach zdołali przeforsować opolską defensywę, gdzie do wyrównania w 85 min. Mazek doprowadził do remisu. W doliczonym czasie gry wynik nie uległ zmianie a Chojniczanka potwierdziła niemoc wygrywania spotkań na wyjeździe. Dla Odry Opole jest to wynik korzystny, ponieważ remis dał jej utrzymanie na zapleczu PKO Ekstraklasy.