Chojniczanka liderem!

Rozpoczął się mecz w Kaliszu. Zapraszamy do śledzenia z nami wyniku Chojniczanki w przedostatnim meczu w tym roku. Mecz rozpoczął się o 13.00. Faworytem spotkania są piłkarze z Chojnic.

Chojniczanka w Kaliszu w II połowie strzeliła trzy bramki wygrywając spotkanie 0:3.   |  fot. m.n.

Trener Grzegorz Kapica wystawił dziś skład - w bramce Damian Primel, w obronie Michał Mikołajczyk, Grzegorz Jakosz, Michał Steinke, Bartosz Kaśnikowski, w pomocy Paweł Posmyk, Marcin Tarnowski, Tomasz Parzy, Igor Jurga oraz w napadzie Krystian Pieczara i Kacper Tatara.

Cieszy szczególnie powrót do składu Pawła Posmyka, który w ostatnich meczach grał bardzo dobrze i ambitnie. Być może przymusowa przerwa dobrze wpłynie na postawę Michała Steinke, który ostatnich meczów nie mógl zaliczyć do udanych. Pierwszy kwadrans należał do gospodarzy, którzy głównie za sprawą Odunki groźnie atakowali bramkę strzeżoną przez Primela. Bramkarz Chojniczanki w 8. min. uratował gości przed stratą gola, broniąc groźny strzał wspomnianego Odunki. Chojniczanka groźnie zaatakowała w 17 min., ale Marcin Tarnowski z ostrego kąta minimalnie spudłował.

Od 20. min. Chojniczanka przejęła inicjatywę i coraz częściej nasi grace przedzierają się w okolice pola karnego gospodarzy. Chojniczanka gra coraz spokojniej, dłużej utrzymuje się przy piłce i teraz tylko brakuje groźnych akcji podbramkowych. Świetną okazję do strzelenia bramki miał w 30. min. Jurga, ale piłka minimalnie przeleciała obok słupka. Chwilę później groźną akcję przeprowadził Pieczara i po minięciu dwóch obrońców podał do Posmyka, ale futbolówkę w ostatnim momencie przejął obrońca z Kalisza. Znów gorąco pod naszą bramką. W 37. min. Primel wybronił groźny strzał z rzutu wolnego z 30 metrów, a po chwili piłka po strzale głową napastnika gospodarzy poszybowała tuż nad poprzeczką.

I mamy przerwę. Żadnej z drużyn w końcówce I połowy nie udało się przeprowadzić skutecznej akcji. Najlepszy atak ligi, który ma obecnie Chojniczanka, od kilku spotkań zawodzi. Czyżby kolejny remis i tylko trzeci punkt w czwartym meczu?

Zaczyna się II połowa. Oby Chojniczanka wzięła się do roboty i strzeliła zwycięskie bramki, na które wszyscy w Chojnicach liczą i czekają. Grzegorz Kapica już na początku II połowy … zaskakuje. Zdjął napastnika Tatarę i wpuścił na boisko ... Hajdamowicza, który w poprzednim spotkaniu, jak i w całej rundzie, nic ciekawego nie pokazał. Jak widać, nasz trener uwielbia ryzyko! I gol !!! Chojniczanka prowadzi 1:0. Od 53. min. Chojniczanka prowadzi w Kaliszu 1:0 po bramce Pieczary. Teraz gościom powinno grać się już zdecydowanie łatwiej, bo to Calisia musi zaatakować, a nasz zespół będzie mógł grać z kontry. 65. min. na boisku nic ciekawego się nie dzieje, ale najważniejsze, że prowadzimy na wyjeździe 1:0. Jeeeeeest!!! 0:2!!! W polu karnym sfaulowany został Pieczara, na szczęście do gry wrócił Paweł Posmyk i pokonał z rzutu karnego bramkarza gospodarzy. Chojniczanka prowadzi już 0:2 i oby dowiozła ten wynik i wygraną do końca. 75. min. nadal Chojniczanka prowadzi w Kaliszu 0:2. I po meczu! Co prawda do końca spotkania jeszcze kilka 8 minut, ale "Chojna" prowadzi już 0:3. Akcję zapoczątkował Posmyk w polu karnym dostrzegł Tarnowskiego, podał mu idealnie i ten nie miał już innego wyjścia, jak trafić do bramki. Wcześniej trener Kapica za Pieczarę wpuścił na plac gry Kaźmierowskiego. W 86 min. na boisku pojawił się Ligienza, który zastąpił Jurgę.

Koniec spotkania. W doliczonym czasie gry Kaźmierowski nie trafił do pustej bramki, ale Chojniczanka i tak wysoko wygrywa w Kaliszu 0:3! Efektowne zwycięstwo przyszło w II połowie meczu. Do Chojnic zespół będzie więc wracał w dobrych humorach i teraz trener Grzegorz Kapica ma tydzień czasu, by przygotować drużynę na ostatni i bardzo ważny mecz na szczycie z Chrobrym. Przypominamy, mecz odbędzie się pół godziny szybciej i zacznie się za tydzień w sobotę o 13.30.

Mamy lidera!
Świetnie układają się wyniki dla naszej drużyny. W meczu na szczycie GKS Tychy zremisował z  Bytovią Bytów 1:1 (bramki: Damian Szczęsny 60 - Jakub Zejglic 67) i Chojniczakna wskoczyła na 1. miejsce w tabeli, bo Miedź Legnica swój mecz rozegra jutro. Inny zespół z czołówki Chrobry, nasz najbliższy rywal, przegrał niespodziewanie u siebie z Jarotą 0:1.

Wyniki: Górnik Wałbrzych  - Czarni Żagań 0:0, Raków Częstochowa  -  Miedź Legnica  (jutro), Chrobry Głogów - Jarota Jarocin 0:1, Energetyk ROW Rybnik  -  Zagłębie Sosnowiec  (jutro), Elana Toruń  -  Nielba Wągrowiec  (o 14.00), Ruch Zdzieszowice  - Bałtyk Gdynia  1:1, Tur Turek  -  MKS Kluczbork (jutro).

1. 13 listopada 2011  16:29   Spadek o dwa oczka (2)   H.

Chojniczanka już na 3 miejscu po sobotnich i niedzielnych meczach

0
    0
    • 13 listopada 2011  21:19   ...i zawsze będzie poniżej ...   tofik

...i zawsze będzie poniżej miejsc premiowanych awansem ! ...teraz pewnie wygrają aby liderować i "podjarać" kibiców a na wiosnę znowu zrobią wszystko aby nie awansować ! ot ...taka polityka sportowa ...a kaska leci !

• 13 listopada 2011  21:22   ...już Bytovia robi podchody ...   tofik

...już Bytovia robi podchody pod niektórych zawodników Chojniczanki ...napewno część przejdzie bo to tylko najemnicy do wynajęcia a tam kaska większa ! ...taka prawda !!!

• 13 listopada 2011  14:30   Niech każdy interesuje się ...   z Chojnic

Niech każdy interesuje się problemami swojego zespołu!A ty Bytowiaku co wchrzaniałeś w PRL-u?Pewnie same golonki!

0
      0
    • 13 listopada 2011  13:13   jeśli coś ci się nie ...   qa

jeśli coś ci się nie podoba to po co tu wchodzisz wieśniaku z Bytowa ?! ;/ .

0
      0
  3. 13 listopada 2011  11:48   Zawsze jest tak i tak ...   anonim

Zawsze jest tak i tak będzie, że jak drużyna wygrywa to ją się na ręku nosi, jak przegrywa to chyba normalne, ze baty dostaje. Tak jest na całym świecie, to dlaczego w Chojnicach ma być inaczej?

0
    0
  4. 13 listopada 2011  11:36   CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM !!!   Głowa

Bez podniety ludzie. Byśmy przegrali 1:0 to byłyby komentarze typu: "Kapica - Kaplica", "grają gorzej niż A klasa" itp. Do chwalenia jest garstka ludzi, a po przegranym meczu atakujecie klub całymi watahami;( Zresztą zobaczycie, że Chojniczanka 27 maja będzie od 3 do 6 pozycji. Chojnic nie stać na awans na zaplecze Ekstraklasy - brak sponsorów, nie wspominając już o wymogach (do dziś nie mamy zadaszenia - jeden z wymogów na grę w II lidze). Przecież klub jest pod nadzorem finansowym i infrastrukturalnym, no ale co kogo to obchodzi. Lepiej wejść do I ligi i po 5 meczach wycofać klub z rozgrywek i spaść 3 ligi niżej i wszystko klepać od nowa. Za wygrany mecz dziękuję i oby z Głogowem była wygrana;) Pozdro dla normalnych;)

0
    0
  5. 13 listopada 2011  11:14   tylko MKS   minio666

Same pozytywne opinie. Niesamowite. Przez tydzien MKS jest chlubą miasta. Klub trzeba wspierac na dobre i na złe, w tym sezonie MKS jest w czubie tabeli od początku sezonu, a ludzie i tak narzekają. Wszyscy jesteśmy drużyną. Do boju MKS.

0
    0
  6. 13 listopada 2011  00:07   jesteśmy liderem   nn

W bezpośrednim spotkaniu Chojniczanka wygrała z Tychami więc rachunek jest prosty!

0
    0
  7. 12 listopada 2011  23:48   Nauka w I klasie matematyka (2)   ~Mks

Chojniczanka w strzelonych bramka 15,GKS 18,kto jest na I miejscu do szkoły uczyć się liczyć .

0
    0
    • 13 listopada 2011  15:46   liczba zdobytych punktow w ...   anonim

liczba zdobytych punktow w spotkaniach miedzy druzynami liczy sie dopiero na koniec sezonu, a w trakcie liczba zdobytych i straconych bramek. tak dla Twojej wiadomosci Glowa :)

0
      0
    • 13 listopada 2011  11:19   Polecam Ci najpierw zapoznać ...   Głowa

Polecam Ci najpierw zapoznać się z Regulaminem Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo II ligi na sezon 2011 2012 (najpierw liczy się liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami, a dopiero potem różnica między zdobytymi i straconymi bramkami). Taki z Ciebie kibic, że lepiej nie mówić.

0
      0
  8. 12 listopada 2011  15:52   3-0 i jest super :D Ciagle ...   MKS

3-0 i jest super :D Ciagle podtrzymuje moje zdanie ze mamy duze szanse na lidera przed przerwa zimowa.

10. 12 listopada 2011  14:46   Super, bingo, miodzio, co tu ...   papa

Super, bingo, miodzio, co tu jeszcze można napisać, te kilka minut już niczego nie zmieni, no, chyba na 0:4.

0
    0
  11. 12 listopada 2011  14:44   Do zzz   anonim

coś szybko zapomniałeś jak po schabach w Chojnicach dostawali najwyższe porażki w lidze?

0
    0
  12. 12 listopada 2011  14:40   Husaria z Chojnic, na nią ...   zzzz

Husaria z Chojnic, na nią nie mocnych, jak nic pierwsza liga nasza, taki atak rozwali wszystkich, braaaaaaaaaaaaawo panowie, jesień nasza wiosna też!

0
    0
  13. 12 listopada 2011  14:38   Trener Kapica jest o wiele ...   anonim

Trener Kapica jest o wiele lepszy od Smudy a zawodnicy lepsi od jego piłkarzyków a co najważniejsze wygrywają na wyjeździe.

15. 12 listopada 2011  14:33   Jesteście dumą tego miasta, ...   Qwa

Jesteście dumą tego miasta, dziękujemy za 2:0, chociaż do końca meczu jeszcze kilkanaście min.