Chojnice pomagają. Pierwsza dostawa chirurgicznych maseczek

Wczoraj po południu ekipa „Chojnice pomagają. Szyjemy maseczki” dostarczyła do Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach 2734 maseczek medycznych. 80 sztuk przekazano chojnickim Rycerzom Kolumba, którzy w czasie trwania epidemii opiekują się seniorami.

Piotr Czapiewski, chojnicki Rycerz Kolumba, otrzymał wczoraj 80 maseczek dla seniorów, którymi opiekuje się organizacja. Ponad 2700 ręcznie szytych osłon na usta i nos otrzymał również chojnicki szpital.   |  fot. Chojnice pomagają. Szyjemy maseczki

Załoga „Chojnice Pomagają. Szyjemy maseczki” powstała zaraz po wprowadzeniu w Polsce stanu epidemicznego. Wówczas w mediach gruchnęła informacja, że szpitale bardzo źle stoją ze środkami ochrony indywidualnej. Niewystarczające zasoby placówek medycznych obejmowały także maseczki. Stąd pomysł by własnymi siłami te braki uzupełniać i po prostu je szyć.

Pierwotny plan zakładał maseczkowe wsparcie szpitala w Wejherowie, ponieważ to on jako pierwszy zgłosił się po pomoc. Potem do ekipy w małym zakładzie krawieckim przy ulicy Sępoleńskiej, gdzie wszystko się zaczęło, zgłaszały się np. ekspedientki ze sklepów. Ze swoimi materiałami z prośbą o uszycie maseczek zgłaszał się również personel oddziałów z chojnickiego szpitala. I tak wsparcie z Wejherowa przeniosło się na lokalne ziemie.

Do tej pory „Chojnice Pomagają” chojnicką lecznicę wspierała doraźnymi dostawami maseczek wielokrotnego użytku. Trafiły one m.in. na oddział rehabilitacyjny, neurologię, pediatrię, POZ, laboratorium i położnictwo. Panie, już nie tylko z Chojnic, ale i z powiatu, efektami swoich umiejętności krawieckich wsparły również pracowników przychodni Eskulap i Nova.

Wczoraj szpital w Chojnicach otrzymał 2734 ręcznie szytych maseczek nie bawełnianych, a chirurgicznych. - Na tym oczywiście nie poprzestajemy. Zamierzamy szyć i wspierać personel medyczny tak długo, jak tylko to będzie potrzebne - deklaruje Tomasz Pepliński, główny koordynator akcji. Paczuszkę, której zawartością było 80 maseczek otrzymał również Piotr Czapiewski, reprezentujący Rycerzy Kolumba z Chojnic. Domowej roboty produkt przekazany zostanie seniorom, którym od początku wybuchu epidemii koronawirusa Rycerze pomagają w zakupach i innych drobnych pracach.

Dzisiaj została rozszerzana też akcja Janosik. - Nasze pogotowie maseczkowe jeździ od czwartku po mieście i rozdaje maseczki tym, którzy ich nie mają. Poprosiliśmy też straż miejską i policję, by jeśli kogokolwiek zatrzymają bez maseczki, żeby przekazali numer telefonu do mnie. Ktoś z naszej ekipy taką maseczkę dostarczy. Nie wszystkich stać na maseczkę, szczególnie teraz kiedy ich ceny są tak wygórowane więc niesprawiedliwe by było, żeby ktoś ich za to karał - mówi Tomasz Pepliński.

Anna Zajkowska

 1. 17 kwietnia 2020  22:40   Typowe   Chojniczanin

  Podejście , masek nie ma japy drą, maski są a nawet dostarczone ludziom też są tacy co japy drą, czego chcecie? Wynika z tego jak kto chce wąchać kwiatki od dołu trzeba go zostawić a natura zrobi swoje

  3
  7
 2. 17 kwietnia 2020  13:07   O recenzent xyz jest juz po ...   anonim

  O recenzent xyz jest juz po kwarantannie, dlugo go nie bylo w komentarzach

  4
  3
 3. 17 kwietnia 2020  12:45   Drobiazg ?   xyz59

  Pandemia nie zwalnia z odpowiedzialności za treść i jakość artykułów / nawet na elektronicznych nośnikach / 1."Którymi od początku wybuchu epidemii koronawirusa Rycerze pomagają"- oczywiście powinno być "którym" 2. "Nie wystarczające "- oczywiście piszemy " Niewystarczające" 3. " nie sprawiedliwe" - oczywiście piszemy " niesprawiedliwe" !!!

  4
  4
 4. 16 kwietnia 2020  20:26   Eksperci WHO wciąż nie ... (2)   anonim

  Eksperci WHO wciąż nie rekomendują powszechnego noszenia masek.

  6
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 17 kwietnia 2020  01:59     anonim

   https://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,173954,25834925,maseczki-jednak-pomagaja-w-walce-z-pandemia-nawet-who-lagodzi.html?fbclid=IwAR0GdTwtWewDoF2Cbtq-7KXA6h7DLUrgu-p7_ai4C8Bz9mJJMHTfR5g1nls

   2
   1
  • 17 kwietnia 2020  01:59   Eksperci   Dpua Jaisa piredzi Stsaia

   Rekomendują wciskanie kitu tacy to eksperci

   4
   1
 5. 16 kwietnia 2020  16:03   Możemy doczekać się ... (1)   anonim

  Możemy doczekać się czipów identyfikacyjnych znacznie szybciej niż sądziliśmy. A wszystko przez COVID-19. ID2020 jest projektem cyfrowej tożsamości, która opiera się na Blockchain. Technologia zapewnia bezpieczeństwo i efektywność, a baza danych jest zdecentralizowana i rozproszona. Każdy otrzyma swój własny rekord z najważniejszymi informacjami zapisanymi w bazie. Celem twórców jest utworzenie nowego standardu i objęcie systemem wszystkich ludzi na świecie. Pojawiła się również argumentacja sięgająca do religii, a konkretnie do Biblii. W Internecie można znaleźć materiały jednoznacznie kojarzące wszczepianie ludziom chipów z fragmentem Apokalipsy św. Jana, mówiącym o „znamieniu Bestii” (Ap 13,16-17). Jest w nim mowa nie tylko o tym, że wszyscy bez wyjątku „otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło”, ale także o tym, że bez niego nie będzie można kupować ani sprzedawać.

  9
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 17 kwietnia 2020  02:00   Bardzo dobry wpis   Bardzo dobry wpis

   Bardzo dobry wpis

   3
   1
 6. 16 kwietnia 2020  15:56   Wpierw zapłacisz karę a ...   anonim

  Wpierw zapłacisz karę a potem maseczkę ci przywiozą

  7
  5
 7. 16 kwietnia 2020  15:55   Madonna z Gaetsem chcą ...   anonim

  Madonna z Gaetsem chcą zaszczepić cały świat, świrusom mówimy stanowcze nie, podobnie jak wszczepianiu chipów, które już w przyszłym roku będą realizowane w Polsce.

  8
  3
 8. 16 kwietnia 2020  14:23   Dokąd ten świat zmierza   anonim

  Poczytajcie - ID 2020

  11
  2
 9. 16 kwietnia 2020  14:19   tak tak (1)   ja

  Gdzie jest kraj, rząd w tym momencie?Nakazy zakazy mandaty.Ten niskopienny z Pisu jest ponad prawem?Otwórzcie oczy.

  20
  11
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 16 kwietnia 2020  17:12   Doprawdy ?   AzDI

   Jak można być tak głupim ( głupią ) ?

   7
   7