Chojnice na Wakacyjnej Trasie Lewicy

Lewica ruszyła w wakacyjną trasę, podczas której przedstawia założenia i program „Bezpieczna Rodzina". 9 lipca politycy Lewicy odwiedzili Chojnice. Spotkali się z mieszkańcami oraz zorganizowali konferencję prasową.

Politycy Nowej Lewicy odwiedzili Chojnice, aby zaprezentować swój nowy program.   |  fot. (je)

Chcą w bezpośrednich rozmowach pokazywać rozwiązania ze wspomnianego już pakietu „Bezpieczna Rodzina” oraz promować pomysł bezpłatnych przejazdów transportem publicznym dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji.  - Lewica ruszyła w teren, bo chcemy rozmawiać z ludźmi o najważniejszych sprawach. Bez barierek, bez ochrony, licząc się z trudnymi pytaniami – mówił poseł Krzysztof Gawkowski podczas wizyty na rynku w Chojnicach.

- Te wszystkie spotkania i wszystkie uściśnięte dłonie, to czasami smutne rozmowy dotyczą spraw, o których PiS zapomniał, których nie chce rozwiązywać, ponieważ odwróciło się plecami od polskiej rodziny – kontynuował. - W trakcie rozmów słyszeliśmy różne historie. Zawsze powtarzało się jednak to samo zdanie: chcemy godnie żyć, żebyśmy mieli, jak przeżyć od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca – mówił Gawkowski. 

Poseł Marek Rutka podkreślał, że bezpieczeństwo rodzin to także bezpieczne dzieci, a o te powinni dbać nie tylko rodzice, ale i polskie szkoły. - Minister Czarnek traktuje polską szkołę jak narzędzie walki politycznej. Kompletnie zapomina, że szkoła powinna być miejscem wyrównywania szans. Dzisiaj, przy postępującej drożyźnie, kiedy rodzinom przestaje starczać do pierwszego, szkoła musi zadbać, żeby żadne dziecko nie chodziło głodne. Zdrowy obiad w szkole to dla wielu dzieci jedyna szansa na ciepły posiłek w ciągu dnia. Bez zbilansowanych posiłków nie ma także mowy o dbałości o zdrowie, a ta powinna zaczynać się w szkole – przekonywał gdyński poseł Lewicy.

W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców, m.in. był także szef Lewicy na Chojnice Radosław Behrendt, były poseł SLD z Chojnic Jacek Kowalik, członek Rady Powiatowej Lewicy i inni. Politycy zorganizowali spotkanie z mieszkańcami. Miało ono charakter okrągłego stołu, każdy mógł się do niego dosiąść, wyrazić swoją opinię, a także porozmawiać z parlamentarzystami. Były wspólne zdjęcia i dyskusje o bieżącej polityce. Przed posłami Lewicy dalszy ciąg trasy „Bezpieczna rodzina” po Polsce powiatowej. W niedzielę odwiedzą Grudziądz, Inowrocław, Mogilno i Lipno.

(red.) Fot. (je)