Choinki pod nadzorem

Jak co roku w grudniu, chojniccy policjanci wspólnie ze strażnikami – leśnymi i miejskimi - prowadzą działania mające na celu ograniczenie kradzieży choinek i krzewów iglastych.

Służby mundurowe mają sporo pracy, bo w lasach grasują złodzieje choinek i gałęzi na ozdoby.

Funkcjonariusze sprawdzają nie tylko punkty sprzedaży, ale również patrolują tereny leśne i miejsca ewentualnego pozyskiwania drzewek. Kontrolowane są także pojazdy poruszające się po obszarach leśnych. Każdego roku w okresie przedświątecznym nieuczciwi sprzedawcy oferują drzewka i krzewy iglaste nielegalnie wycięte z lasu. Chojniccy policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi i miejskimi prowadzą działania mające na celu ograniczenie tego procederu. Mundurowi sprawdzają źródła pochodzenia drzewek sprzedawanych na targowiskach i bazarach, a także patrolują tereny leśne i inne miejsca ewentualnego pozyskiwania choinek. Kontrolowane są również pojazdy poruszające się po obszarach leśnych. Przy okazji funkcjonariusze zwracają uwagę, czy w lasach nie zostały ustawione pułapki lub sidła na zwierzynę leśną.

Przypominamy, że zarówno sprzedaż kradzionych drzewek, jak i zakup prowadzą do odpowiedzialności karnej za przestępstwo lub wykroczenie.
Osoba, która w celu przywłaszczenia dopuszcza się w lesie wyrębu drzewa o wartości nie przekraczającej 75 zł podlega karze aresztu, ograniczeniu wolności albo grzywny. Wyrąb drzewa o wartości powyżej 75 zł jest przestępstwem, zagrożonym taką samą karą, jak kradzież – czyli karą więzienia od 3 miesięcy do lat 5.

KPP

  1. 15 grudnia 2013  11:16   czytający   spoko

    heh jak ktos bedzie chcial to i tak sobie wytnie.po co wycinac jak na rynku beda choinki po 25 zl.lepiej niech pilnują tych co samochody kradną i włamują sie do domów

    0
    0