Był Teatr Rzeźby, będzie gawęda

Ostatni czwartek lipca w Swornegaciach, tradycyjnie już, był okazją do spotkania z kulturą Kaszub. Od kilkunastu lat w tej turystycznej miejscowości w sezonie letnim organizowane są „Czwartki kaszubskie”.

Artystka „ożywiła” stworzone przez siebie zwierzęce i ludzkie postacie.   |  fot. GOK Chojnice

Przeważnie na dziedzińcu przed domem kultury występują kapele ludowe. Tym razem licznie zgromadzona publiczność miała też okazję zaznajomić się z Teatrem Rzeźby Ireny Brzeskiej. Spektakl, w którym artystka „ożywiała” stworzone przez siebie zwierzęce i ludzkie postacie, był nowością dla widowni i stanowił urozmaicenie cyklicznych spotkań.

Przedstawienie spodobało się zwłaszcza dzieciom, które miały też okazję pobawić się rzeźbami stworzonymi przez Irenę Brzeską. Starsi widzowie docenili pomysłowość i dowcip artystki. Po spektaklu publiczność obejrzała występ kapeli „Czarne Kapelusze”. Były frantówki, największe kaszubskie „szlagiery”, dowcipy i zagadki. Nie zabrakło również kaszubskiej tabaki.

Za tydzień – 3 sierpnia (oczywiście w czwartek) zapraszamy na kolejne spotkanie z kulturą Kaszub. Tym razem oprócz kapeli (Kapela DRËCHË z Kościerzyny) wystąpi gawędziarz – Tadeusz Pleskota Makowski. Nietypowo występ rozpocznie się o godzinie 17.00. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

GOK