Burmistrz zaprasza mieszkańców osiedli na spotkania w temacie inwestycji

30 maja (wtorek) o godz. 16:30 odbędzie się w salce kościoła Matki Bożej Fatimskiej spotkanie z mieszkańcami ulic Gryfa Pomorskiego, Batalionu Strzelców, Binczyka i Myśliwka.

Burmistrz zapraszając na spotkania chce poznać opinie mieszkańców osiedli o planowych inwestycjach.   |  fot. red.

- Są to ulice, w których w najbliższym czasie zamierzamy zainwestować - mówi burmistrz Arseniusz Finster. – Dlatego też chcemy porozmawiać z  mieszkańcami, jakie są ich oczekiwania. Musimy także rozwiązać problem działek niezabudowanych, tak, żeby te działki wyprowadziły przyłącza, bo wtedy możemy myśleć o budowie ulic na gotowo.

Kolejne spotkanie odbędzie się 17 czerwca w sobotę o godz. 11 w Chojnickim Centrum Kultury a skierowane jest do mieszkańców i właścicieli działek Metalowca oraz do osób, które nabyły działki na os. Bajkowym. - Tematem będzie budowa sieci sanitarnej na os. Metalowiec i budowa sieci sanitarnej i wodociągowej na os. Bajkowym. Aplikujemy po środki do programu FEniKS. Jest to program do uzbrajania terenów budowlanych. Gdyby miejskie wodociągi miały taryfę, to mielibyśmy środki z amortyzacji na budowę i miasto nie musiałoby uczestniczyć w budowie tychże sieci – mówi włodarz.

-  Przez okres mojej kadencji miasto nigdy nie budowało sieci sanitarnej i wodociągowej. Ten ciężar na siebie wzięła spółka, która sprzedając wodę i utylizując ścieki akumuluje kapitał. W tej chwili nie jest on akumulowany, a wszystko co mamy wkładamy w drogi prąd i jesteśmy na zero. Miasto będzie musiało pokryć wkład na program FEniKS pomagając spółce, która inwestycję przeprowadzi - dodaje.

(red.)