Burmistrz podsumował zebrania osiedlowe

W kwietniu odbyły się zebrania sprawozdawcze samorządów osiedlowych. Burmistrz Arseniusz Finster był na czterech z nich, wiceburmistrz Adam Kopczyński na sześciu. Niektóre wnioski z dyskusji władze miasta przekuły już na konkretne decyzje.

W zależności od specyfiki osiedli, pojawiały się różne postulaty – podsumował burmistrz Chojnic.   |  fot. (je)

Omówił niektóre z nich burmistrz Arseniusz Finster. Najwięcej przykładów przytoczył z zebrań, na których także byliśmy, czyli na osiedlu Kolejarz oraz na osiedlu Słonecznym. Na pierwszym z nich realizacji doczekają się postulaty oświetlenia ul. Armii Krajowej, przy której staną domki z MTB dla uchodźców; podziału sąsiedniego terenu na działki budowlane.

Burmistrz zadowolony był ponadto z wyników głosowania ws. domków z MTB, które odbyło się na jego prośbę. - Zauważyłem, że następuje przełom i dobra współpraca z przewodniczącym Michałem Gruchałą. Na początku szło nam ciężko, szczególnie w sprawie zachodniego obejścia i strefy równorzędnych skrzyżowań – stwierdził Arseniusz Finster.

Podał także przykłady, kiedy nie jest możliwe zrealizowanie wniosków. Na zebraniu osiedla Budowlanych mieszkanka wnosiła o dodatkowe przejście dla pieszych na ul. Subisława oraz o zgodę na parkowanie na niej. - Ulicą Subisława jeżdżą teraz autobusy MZK i nie jest możliwe zaakceptowanie na niej parkowania – stwierdził włodarz.

Odniósł się także do komentarza radnego Bartosza Blumy w jednym z lokalnych pism, który był obecny na większości zebrań. - Napisał, że „włodarze uciekali z zebrań osiedlowych przed ich zakończeniem”. Zawsze odpowiadałem na każde zadane pytanie na tych zebraniach. Chyba pan radny chce zbić jakiś kapitał polityczny, ale to się jemu nie uda – ocenił burmistrz Arseniusz Finster.

Więcej w relacji video z konferencji prasowej.

(je)