Burmistrz po uwadze „adwersarza i ulubieńca” sprostował oświadczenie majątkowe

Burmistrz Finster podczas konferencji prasowej poinformował, że sporządził sprostowanie do swojego oświadczenia majątkowego. Stało się to po wpisie z 9.09. na blogu prowadzonym przez „mojego ulubieńca i adwersarza, który uważa, że 82, to prawie 90.

Działka, której właścicielem jest burmistrz nie jest objęta planem miejscowym, a chętnych do jej zobaczenia zaprasza włodarz.   |  fot. Ilustrac./Albrecht Fietz Pixabay

Burmistrz po uwadze „adwersarza i ulubieńca” sprostował oświadczenie majątkowe. Tak określił Marcina Wałdocha burmistrz Arseniusz Finster, który w tej części konferencji prasowej ani razu nie wymienił tego nazwiska. Bloger zauważył, że w 2021 włodarz miasta, zakupił 8 ha ziemi rolnej i nieużytków za kwotę 81 tys. zł. - Chciałbym też, żeby Arseniusz Finster wyjaśnił chojniczanom, jak się kupuje ponad 8 hektarów ziemi (81.060 m. kw.) za 1 zł za m. kw. - napisał na blogu Marcin Wałdoch.

Doczekał się wyjaśnień już w poniedziałek 12.09. - Zakupiłem w ubr. nieruchomość o powierzchni 8106 m2, zapłaciłem za nią 81 060 zł. To jest prawie w całości nieużytek. Ziemi rolnej w klasie IVB jest 95 m2, w klasie V 559 m2. W swoim oświadczeniu majątkowym wpisałem wartość transakcji w zł tam, gdzie powinienem wpisać ilość m2. Przeszło to przez Urząd Skarbowy i Wojewodę. Jeden z moich adwersarzy to zauważył. Dokonałem już sprostowania – przekazał dziennikarzom burmistrz Arseniusz Finster.

Uważa on, posiłkując się danymi o cenach gruntów rolnych podanych w Onecie, że nie zapłacił za działkę w pobliżu Nieżywięcia za mało. Tam zamieszczono informację, że średnie ceny w Polsce za 1 ha w III-IV klasie wynoszą 48 tys. zł, za słabe grunty 34 tys. zł. - Jeżeli chcecie tę działkę zobaczyć, to zapraszam. Także mojego adwersarza. Mogę poczęstować kawą z termosa. Ten grunt nie nadaje się do zabudowy. W większości to nieużytek pokryty lasem, który nie jest objęty planem miejscowym. – poinformował media burmistrz Arseniusz Finster.

Więcej w relacji video.

(je)