Burmistrz i jego zastępca razem prowadzili kramik z choinkami dla Aleksa

Sobota 11 grudnia to drugi dzień Jarmarku Bożonarodzeniowego na chojnickim Starym Rynku. W tym dniu dyżur w „choinkowym” kramiku dla Aleksa razem pełnili burmistrz Arseniusz Finster oraz jego zastępca Adam Kopczyński.

Burmistrz Arseniusz Finster ma wiele talentów, również sprawdził się, jako sprzedawca choinek.   |  fot. (je)

Całkiem sprawnie szła im akcja marketingowa i operacja zapakowania w specjalną siatkę wybranej choinki. W rozmowie z nami burmistrz przyznał, że ma doświadczenie w tej sprawie, gdyż przed 25 laty wraz z Mariuszem Paluchem sprzedawał je m.in. na Starym Rynku opodal fontanny.

W porównaniu z piątkiem na Jarmarku przybyło i stoisk, i kupujących. Pojawił się bus – sklep z najróżniejszymi gatunkami kawy, którą jej właściciel samodzielnie wypalał.

Są także kolejne stoiska ze świątecznymi ozdobami. Ciągle ktoś dokonywał zakupów w Cukierni Aleksa i Chatce Aleksa. Spragniony i głodny mógł wypić kawę bądź zjeść żurek w chlebowej misce za 18 zł porcja, albo skosztować pierogów po 3 zł sztuka. Na szczęście poziom cen nie był ten znany z Poznania czy Gdańska.

W niedzielę Jarmark jest czynny od 10.00 do 17.00. Na scenie zaprezentują się m.in. uczniowie z SP-7 przygotowani przez Sylwię Osińską oraz Ryszard Stopa z zespołem.

(je)